Özgü Kaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Özgü Kaya 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 22 yaşında olan güzel oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer’in başrolünü paylaştığı geçtiğimiz sezon yayınlanan Adı Efsane dizisinde yaşamıştır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özgü Kaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Özgü Kaya 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 28 yaşında olan güzel oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer’in başrolünü paylaştığı geçtiğimiz sezon yayınlanan Adı Efsane dizisinde yaşamıştır. Özgü Kaya Kimdir

Özgü Kaya Kimdir?

Yağmur Tanrısevsin‘e olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu Özgü Kaya hakkında merak edilenler.

Annesi ve babası çok genç yaşlarda evlenmiştir. Annesi ev hanımı, babası ise fotoğrafçıdır. Akabinde bir çiftlik sahibidirler bu nedenle atlara aşina olarak yetişmiştir. 18 yaşında üniversiteyi kazanınca İstanbul’a taşınmıştır. Opera için ayrıca oyunculuk eğitimi de alan Özgü Kaya, o zamanda ortak arkadaşları vasıtasıyla oyuncu koçu ve menajeri ile tanışmıştır.Özgü Kaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Özgü Kaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Özgü Kaya Kaç yaşında?

1996 yılında İstanbul doğumlu olan Özgü Kaya 2024 yılı itibarı ile 28 yaşındadır.

Kısa süre sonra ise Adı Efsane dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Müziğe olan ilgisinin yanı sıra  oyunculuğa da tbüyük bir ihtirasla  bağlanmış ayrıca tango dersleri de almıştır. Gitar çalmaktan ve İstanbul’u gezmekten çok hoşlanmakta olup Tango ve dans etmeyi de çok sevdiğini dile getirmiştir.

--------------------------------------

Sık sık albüm teklifleri de almakta ancak şimdilik kariyerini oyunculuk üstüne devam ettirmeyi düşünmektedir. İlerleyen senelerde mutlaka bir opera temsilinde yer almak isteyen başarılı oyuncuyu ekran severler sık sık Türkan Şoray’a benzetmektedirler.

O da bu benzetmenin kendisini mutlu ettiğini, hatta sette usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun kendisine Türkan’ım diye seslendiğini söylemiştir. Günümüzde Kimse Bilmez adlı dizide oynamakta ve dizide Sevda karakterine hayat vermektedir.

Eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Güzel oyuncu, son olarak TRT 1’de yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Zeynep karakterin onamıştır.  Özgü Kaya Kimdir

Aslen Uşak Eşme’lidir. Kameralara karşısına ilk kez 2017 yılında yayınlanan Adı Efsane dizisinde oynadığı Sibel Yılmaz karakteri ile geçen Özgü Kaya, şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Kimse Bilmez dizisinde Sevda karakterine hayat vermektedir. Özgü Kaya, 1,68 metre boyunda, 53 kilo ve İkizler burcudur.

Özgü Kaya nasıl ünlü oldu?

İlk oyunculuk deneyimini Adı Efsane dizisindeki Sibel karakteriyle elde eden ünlü isim 2018 yılında TRT1 de yayınlanan Kutul Amare dizisinde Zeynep karakterini oynadı. Kaya, 2017’de Adı Efsane 2018’de Mehmetçik Kutlu Zafer 2019’da Kimse Bilmez dizilerinde rol aldı.


Özgü Kaya dizi ve filmleri

  • 2022 – Üç Kız Kardeş
  • 2019 – Kimse Bilmez (Sevda Eğilmez) (TV Dizisi)
  • 2018 – Mehmetçik Kut’ül Emare (Zeynep) (TV Dizisi)
  • 2017 – Adı Efsane (Sibel) (TV Dizisi)

Özgü Kaya Dijital

2021 – Ex Aşkım Yosun Başrol oyuncusu GAİN

YORUM YAP