Özge Yağız Kimdir?

Baba dizisi ve konusu ile büyük beğeni topladı. Dizideki karakterler kimdir merak edildi. Merak edilen isimlerden birisi de Büşra Kalkan Saruhanlı oldu. Peki, Büşra Kalkan Saruhanlı kimdir, kaç yaşında? Büşra Kalkan Saruhanlı yı kim canlandırıyor? Baba dizisi Büşra kimdir? Özge Yağız kimdir, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özge Yağız Kimdir?

Özge Yağız Kimdir? 20 Eylül 1997 yılı İstanbul doğumlu Türk oyuncu. Başkent Üniversitesi mezunudur. Oyunculuk dışındaki mesleği Diyetisyendir.

Show TV nin yeni dizisi Baba karakterleri ve konusu ile büyük beğeni topladı. Dizideki karakterler kimdir merak edildi. Merak edilen isimlerden birisi de Büşra Kalkan Saruhanlı oldu. Peki, Büşra Kalkan Saruhanlı kimdir, kaç yaşında? Büşra Kalkan Saruhanlı yı kim canlandırıyor? Baba dizisi Büşra kimdir? Özge Yağız kimdir, aslen nereli?

Baba, Ay Yapım imzalı, ilk bölümü 15 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yaptığı, senaryosunu Gökhan Horzum ve Ekin Atalar’ın kaleme aldığı aksiyon ve dram türündeki Türk yapımı televizyon dizisi. Baba ‘Büşra’ kimdir? Büşra Kalkan Saruhanlı kimdir, kim canlandırıyor? Özge Yağız kimdir, kaç yaşında, nereli?

Özge Yağız Kimdir

BABA ‘BÜŞRA KALKAN SARUHANLI’ KİMDİR?

Emin’in en küçük çocuğu, tek kızı. Ödemiş’teki hesap işlerini o hallediyor. Aşık olmadığı bir adamla, Ahmet’le evli. Kadir’le arasında daha farklı ve sevecen bir ilişki var.

BÜŞRA SARUHANLI KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Baba dizisinde Büşra karakterini “Özge Yağız” canlandırmaktadır.

--------------------------------------

Özge Yağız Kimdir?

Özge Yağız (20 Eylül 1997, İstanbul), Türk oyuncu. Özge Yağız, 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başkent Üniversitesi mezunudur. Oyunculuk dışındaki mesleği Diyetisyendir. İlk oyunculuk deneyimini 2016 yılında yayınlanan Adını Sen Koy dizisi ile yaşayan Özge Yağız, daha sonra Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Yemin dizisinde başrol karakteri Reyhan’ı oynamıştır. İkinci sezon sonunda Yemin dizisinden ayrıldıktan sonra Star TV’de yayınlanan Sol Yanım adlı dizinin oyuncu kadrosunda kendine yer buldu. 2021 yılında bu kez Show TV’de yayınlanan İçimizden Biri adlı dizide Havva karakterini oynadı.

Yemin dizisinde birlikte oynadığı rol arkadaşı Gökberk Demirci ile nişanlıdır.

Özge Yağız Kimdir

Özge Yağız, İçimizden Biri adlı dizide oynayacağı yönünde çıkan haberler üzerine magazin gündeminde konuşulan isimler arasında. Bilindiği üzere daha önce oynadığı bir çok dizide büyük beğeni toplayan Özge Yağız’ın yeni dizi projesi yakından takip ediliyor. Peki Özge Yağız kimdir, kaç yaşında nereli, hangi dizilerde oynadı, yeni dizi projesi nedir?

Genç oyuncu Özge Yağız, Yemin dizisindeki Reyhan karakteri ile parladıktan sonra kendini yepyeni bir dünyanın içine bıraktı. 2 sezon günlük dizide yer aldı ve popüler olduktan sonra da ana akım televizyon kanallarındaki iddialı dizilerde rol almak için hayatının kararını verdi.

Özge Yağız ile Sol Yanım dizisinde bir arada olan Benian Dönmez, Binnaz karakterini canlandırmıştı. İki oyuncu bu sefer İçimizden Biri isimli dizide yine buluşmuş olacak.

Dizide Adile karakterinde izleyeceğimiz Dönmez, Özge Yağız’ın canlandıracağı karakterin annesi olarak hikayede yerini alacak.

Özge Yağız’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2022- Baba- Büşra Kalkan Saruhanlı Yardımcı oyuncu
2021 -İçimizden Biri- Havva Aladağ
2020-2021 -Sol Yanım- Serra Yıldırım
2019 – Yemin (Reyhan) (TV Dizisi)
2017 – Adını Sen Koy (Zeliha) (TV Dizisi)

Baba Büşra Kimdir, Özge Yağız biyografisi, kaç yaşında, nereli?

YORUM YAP