Öykü Gürman kimdir ve nerelidir? Kiminle evli?

Öykü Gürman kimdir? Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Of’lu olan Gürman’ın Berk Gürman adında bir ikiz kardeşi vardır.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öykü Gürman kimdir ve nerelidir? Kiminle evli?

Öykü Gürman kimdir? Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Of’lu olan Gürman’ın Berk Gürman adında bir ikiz kardeşi vardır.

Türk pop ve flamenko şarkıcısı, oyuncu. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.

Yeni sezonların başlamasıyla birlikte büyük bir kitleye sahip olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile ilgili de araştırmalar başladı. Peki, Öke Hatun gerçekte kimdir, tarihte var mı? Öke Hatun Öykü Gürman kaç yaşında, nereli? Öykü Gürman nereli? Hayatı ve biyografisi nedir?

Öykü Gürman Kimdir?

Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Of’lu olan Gürman’ın Berk Gürman adında bir ikiz kardeşi vardır.   2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi YouTube‘a ikiz kardeşi Berk ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş, albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008’de kaldırılmıştır.

İlk albümleri olan Kısmet’te toplam 10 şarkı vardır. Berk’in imzasını taşıyan şarkıların yanı sıra türküleri de flamenco ile birlikte harmanlayıp albüme koymuşlardır. Bu çıkışlarının ardından TRT1 ekranlarında “Boyalı Direk” adlı müzik ve sohbet programının sunuculuğunu üstlenmişlerdir.

--------------------------------------
Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman Kimdir

2010 yılında Öykü ve Berk grubunu sonlandırmış, iki kardeş de yollarına tek devam etme kararı almışlardır.

Öykü Gürman kaç kez evlendi?

Özel hayatı 4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı. 20 Ekim 2023 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Fatih İçmeli ile evlendi.

Öykü Gürman nasıl ünlü oldu?

Öykü Gürman, 2004’te Türkü Filmi’nde oynadı. Söylediği şarkı ile ünlü olduktan sonra 2014’te Panzehir isimli yapımda rol aldı.

ÖKE HATUN KİMDİR?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yer alan Öke Hatun karakteri tarihteki Türk Beyi İbrahim Yınal’ın eşi olarak bilinmektedir. İbrahim Yınal’ın babası Yusuf Yınal’dır. Selçuk Bey’in en büyük oğlu olan beylerden Mikail Bey öldüğü zaman Orta Asya’da yaygın olarak uygulanan gelenek doğrultusunda kardeşinin ölen karısı Yusuf ile evlendirilmiştir ve bu evlilik sonucunda İbrahim Yınal dünyaya gözlerini açmıştır.

Dizide yer alan Öke Hatun karakteri kendini şu şekilde anlatmaktadır; “Alayların bağlanıp kurşunların düzüldüğü zaman, seher vakti geldiği zaman erim bir adım gerisinde ben duruyorum. İbrahim Yınal’ın gölgesinde titreyen o kalp bana ait. Onun üzerine gölge düşürecek olan da benim. Başbuğ hatunuyum. Gülüşüyle şenlenir, kahrıyla kinlenirim. Hakettiği tahtı alabilmesi için önümüzdeki tüm engelleri yok edebileceğime dair yeminim var. Ben İbrahim Yınal’ın hatunu Öke Hatun. Ömrümden alsınlar, erimin ömrüne eklesinler.”

YORUM YAP