Oya Unustası Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Oya Unustası Kimdir?

Oya Unustası, 1988 yılında İstanbul, Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmir, Buca’lıdır. Anne tarafı büyükleri Selanik göçmeni, baba tarafı büyükleri ise Bulgaristan göçmenidir. İki ablası, bir abisi vardır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu.

Oya Unustası Kimdir?

Ayla Algan’dan oyunculuk ve sahne sanatları dersleri aldı. 173 cm boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Oya Unustası, sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım’ın üstlendiği 2013 yılında Rüveyda Öksüz’ün birinci olduğu Mıss Turkey Güzellik yarışmasında ilk 20’ye giren finalistlerden olmuştur.

--------------------------------------

Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’nın final gecesinde Kenan Doğulu ve Göksel sahne aldı. Bu yarışmanın jürileri ise 2012 Miss World (Dünya Güzeli) Yu Wenxia, 2002 Miss World (Dünya Güzeli) Azra Akın, Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural, Filiz Akın, Hıncal Uluç ve Güneri Civaoğlu, Yıldırım Mayruk, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Soysal, Elidor Saç Uzmanı Tomas Taw, ve Miss Turkey Organizasyonu Başkanı Can Sandıkçıoğlu idi.

Oya Unustası (Nergis) rolünü canlandırdığı “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban (Zülfü), Hakan Boyav, Ali Sürmeli (Osman), Okan Turan, Çağlar Ertuğrul (Başar) ve Chloe Loughnan (Berrak) rol almıştır. Oya Unustası Kimdir

2019 – Hercai (Gönül) (TV Dizisi)
2018 – Diriliş Ertuğrul (Sugay Hatun) (TV Dizisi)
2018 – Masum Değiliz (Ceyda Koruhan) (TV Dizisi)
2015 – Kalbim Ege’de Kaldı (Zeliş) (TV Dizisi)
2014 – Beyaz Karanfil (Nergis) (TV Dizisi)
2013 – Sevdaluk (Gülben Gedik) (TV Dizisi)
2011 – İzmir Çetesi (Duru) (TV Dizisi)
2010 – Kaybedenler Kulübü (Bardaki Kız)(Sinema Filmi)

YORUM YAP