Orhan Kılıç Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Orhan Kılıç Kimdir?

Orhan Kılıç Kimdir? 19 Ekim 1974 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi.2000 senesinde Berlin Yüksek Sanat Bölümü’nden mezun oldu. Henüz Türkiye’ye gelmeden önce, Almanya’da Stendal Şehir Tiyatrosu’nda iki sene oyunculuk yaptı ve çeşitli tv dizilerinde rol aldı. Rol aldığı ilk tiyatro oyunuyla ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Orhan Kılıç,12 Şubat 2010 tarihinde Sema Eren ile dünyavine girdi. Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi oyunculuk bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Orhan Kılıç Kimdir? 
Türkiye’ye gelmeden önce Almanya’da Stendal Şehir Tiyatrosu’nda iki yıl oyunculuk yaptı ve çeşitli tv dizilerinde rol aldı. Rol aldığı ilk tiyatro oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülü kazanmış. Almanyada doğup büyümüş ve birkaç yıl önce tatil için Türkiye’ye geldiğinde tesadüfen oyunculuğa başlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2002 yılında yayınlanan Evdeki Yabancı adlı dizi ile gerçekleştiren Orhan Kılıç; Evdeki Yabancı, Freunde, Kalp Gözü, Mezar Arasında, Gül’ün Çilesi, 29-30, Sağır Oda, İlk Aşk, Elveda Rumeli, Dalgakıran, Derdest, Aşk Bir Hayal, Korkma, Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Taş Mektep, Osmanlı’da Derin Devlet, Diğer Yarım, Tanıklar, Kara Kutu, Pinhan ve Vergesst mich nicht gibi bir çok projede rol almıştır.

--------------------------------------

Orhan Kılıç Kimdir?

Gazeteci Sema Eren ile evli olan oyuncunun bu evliliğinden bir çocuğu vardır. Orhan Kılıç baba tarafından aslen Giresun’ludur.

Şimdilerde, Kanal D ekranlarında yayınlanan Azize dizisinde Adnan karakterine hayat veren Orhan Kılıç, 1.86 metre boyunda, 85 kilo ve Terazi burcudur.

Orhan Kılıç’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Azize (Adnan) (TV Dizisi)
2019 – En Uzun Gece (Sinema Filmi)
2017 – Diriliş Ertuğrul (Atsız Bey) (TV Dizisi)
2016 – Vergesst mich nicht (Enver Şimşek) (TV Filmi)
2015 – Pinhan (Murat) (Sinema Filmi)
2015 – Kara Kutu (Mehmet) (TV Dizisi)
2014 – Tanıklar (Gaffar Okkan) (TV Dizisi)
2014 – Diğer Yarım (Ecevit) (TV Dizisi)
2013 – Osmanlı’da Derin Devlet (Pehlivan Halil) (TV Dizisi)
2012 – Taş Mektep ( Yzb. Tevfik) (Sinema Filmi)
2012 – Korkma (Mehmet Akif Ersoy) (TV Dizisi)
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (TV Dizisi)
2011 – Zehirli Sarmaşık (Engin) (TV Dizisi)

Orhan Kılıç Biyografisi, Orhan Kılıç nereli? Orhan Kılıç hangi dizilerde oynadı? Orhan Kılıç kaç yaşında?

YORUM YAP