Ömer Özgür Tort Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ömer Özgür Tort Kimdir? 1973 İstanbul doğumlu olan Ömer Özgür Tort, 1994’te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tahsilini tamamlayarak, aynı yıl Missouri Üniversitesi Mühendislik Yönetimi konusunda master yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ömer Özgür Tort Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ömer Özgür Tort Kimdir? 1973 İstanbul doğumlu olan Ömer Özgür Tort, 1994’te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tahsilini tamamlayarak, aynı yıl Missouri Üniversitesi Mühendislik Yönetimi konusunda master yaptı.

Yüzde 8 zammı yetersiz buldukları için günlerdir eylem yapan Migros depo çalışanları, sonunda istediklerini aldı. Protesto sırasında ağlayarak gözaltına alınan Migros çalışanlarından Gülabi Aksu ise eylemlerin sembolü olmuştu. Migros İcra Kurulu Başkanı Ömer Özgür Tort, 70 kişinin işe döndüğünü, kalan 110 kişinin de işine dönebileceğini söyledi. Tort ayrıca “Gülabi abi sembol oldu. Biz işe dönmesini istiyoruz” dedi. Peki, Ömer Özgür Tort kimdir?

İstanbul Esenyurt’taki Migros deposunda çalışırken yüzde 8’lik zammı kabul etmeyen işçiler günlerdir eylem yapıyordu. Saatlik ücretlerine 4 TL zam isteyen işçilerin talepleri kabul görmemiş ve 257 kişi birden işten çıkarılmıştı. Hafta sonu Migros’un sahibi Tuncay Özilhan’ın Beykoz’daki evinin önünde eylemlerini sürdüren işçiler, polis müdahalesiyle kelepçelenerek gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Ömer Özgür Tort Kimdir?

Ö. Özgür Tort Migros’ta çalışmaya 1996 yılında İş Geliştirme departmanında başlamış ve sırasıyla Proje Yönetimi, Yurtdışı Yatırımlar Koordinasyon ve CRM alanlarında yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2002-2006 yılları arasında Migros’un Rusya Federasyonu’ndaki iştirakinde Perakende Operasyonları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

--------------------------------------

2006 yılında Migros’ta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Perakende yönetiminin tüm boyutlarında uzmanlaştığı kariyerinde, 2008 yılında Migros Genel Müdürü olmuştur. 2018 yılı itibari ile Migros İcra Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Perakende sektörünün ve marka üreticilerinin dünyadaki en büyük birliği olan Consumer Goods Forum’un 2013 yılı itibari ile Yönetim Kurulunda yer alan Özgür Tort, 2019 – 2021 yılları arasında Consumer Goods Forum’un Dünya Perakende Başkanlığını yürütmüştür. Ayrıca, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu üyesidir.

Ömer Özgür Tort Kimdir

2020 yılı itibari ile GS1 Global Yönetim Kurulu üyesi olarak göreve başlayan Özgür Tort ayrıca GS1 Türkiye Yönetim Kurulu üyesi de olmuştur. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için A.B.D’ye gitmiştir.

Missouri Science and Technology Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans derecesine sahiptir. Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi alanında doktora çalışmaları devam etmektedir.

YORUM YAP