Ogün Kaptanoğlu Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ogün Kaptanoğlu Kimdir?

Ogün Kaptanoğlu Kimdir? 1977 aralığında izmir’de doğdu. İlk orta ve lise tahsilini İzmir’de tamamladı. Karşıyaka ve Tuborg kulüplerinde basketbol ve yüzme dallarında spor yaptı. Aynı dönemlerde ajanslarda altı sene modellik yaptı. Televizyonlardan gelen tekliflerle iki ayrı konsept’te programlar sundu, bu dönemde üç ayrı reklam filminde rol aldı. 1998, 2000 seneleri içerisinde askerliğini yaptı. Özel şirketlerde saha koordinatörlüğünü üstlendi. 2003 senesinde Hababam Sınıfı Merhaba sinema filminde rol aldı. Bunu takip eden hababam sınıfı sinema filmi serisinde yardımcı oyunculuğunu icra etti. Bu dönemde oyunculuk mesleğini sürdürebilmek için İstanbula yerleşti ve farklı meslek guruplarında çalıştı.

Ogün Kaptanoğlu Kimdir?

Ulusal kanallarda, dizilerde oyunculuğunu sürdürdü. 2006 senesinde senarist Osman Dikiciler’in tavsiyesi üzerine yönetmen Aytan Gönülşen’nin Kardan Adamlar adlı sinema filminde Hazım Körmükçü ile ilk başrol oyunculuğu performansını gösterdi. Bu film ile 2006 Antalya Film Festivalinde yarıştı, hemen akabinde Kartal Tibet’in yönetmenliğinde Amerikalılar Karadenizde adlı sinema filminde rol aldı. Yine ulusal kanallarda bölüm oyunculuğunu sürdürmeye devam etti.

--------------------------------------

İstiklal harp hikâyeleri adlı projelerde Şehit Şerife Bacı televizyon filminde başrol oynadı, yine aynı seri olan projede Karayılan adlı televizyon filminde rol aldı. Son olarak ATV’de iki sezondur gösterimi süren Parmaklıklar Ardında dizisinde gardiyan cengiz rolüyle görev almaya devam etmektedir. Ogün Kaptanoğlu’nun Annesi ve bir kız kardeşi vardır. Serbest dalış, dağcılık ve motor sporları hobileri ile ilgilenmektedir. Ogün Kaptanoğlu Kimdir

OGÜN KAPTANOGLU’NUN ROL ALDIĞI DİZİLER

Çocuklar Sana Emanet
Diriliş Ertuğrul (Titan)
Mehmetçik Kut’ül Amare (Yüzbaşı Hamilton)
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı
Deli Gönül – 2017
Karagül – 2013
Ay Tutulması – 2011

FİLMLERİ

2004 – Hababam Sınıfı Merhaba
2005 – Hababam Sınıfı Askerde
2006 – Hababam Sınıfı 3,5
2007 – Amerikalılar Karadeniz’de 2
İstiklal: Kara Yılan – 2007
İstiklal: Şehit Şerife Bacı – 2007
Senin Uğruna – 2007
Parmaklıklar Ardında- 2007
Konak – 2009
Ay Tutulması – 2011

YORUM YAP