Nurettin Sönmez Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Nurettin Sönmez Kimdir?

Nurettin Sönmez Kimdir? 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış olan oyuncu Nurettin Sönmez Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır.

Nurettin Sönmez, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış olan oyuncu Nurettin Sönmez Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır.

Nurettin Sönmez dağlarda, ormanda ve adalarda vakit geçirmeyi seviyor. Nurettin Sönmez uzak doğu sporlarıyla on beş yıldır ilgilenmektedir.  Bu sporun dört yılını Çinli bir ustanın peşine takılarak bisiklet üstünde geçirmiş, daha sonra Kuzey Çin’e giderek tapınak hayatını öğreti tekniklerini farklı bir boyuta taşımıştır. Oyuncu Uzak doğu sporları ile ilgili yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler vermekte yani oyunculuk dışında eğitmenlik de yapmaktadır. Nurettin Sönmez Kimdir?

Yakışıklı oyuncu Nurettin Sönmez 2015 yılının yaz aylarında Edirne Enez’de motosiklet kazası geçirmiş, bu sebepten dolayı Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. Sezonuna geç başlamıştır.

--------------------------------------

Nurettin Sönmez Kimdir

Mavi Kelebekler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, ardından Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde oynamıştır.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Beyrek karakterine oynayan Nurettin Sönmez, 1.85 metre boyunda, 90 kilo ve Aslan burcudur. İlk defa Mavi Kelebekler adlı diziyle ekranların karşısına çıkan Nurettin Sönmez, daha sonra Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’da ve Diriliş Ertuğrul adlı dizide oynamıştır. Şu an Kuruluş Osman adlı dizide oynamaktadır.

Nurettin Söznmez’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019-2021 -Kuruluş Osman -Bamsı Beyrek
2014-2018 – Diriliş Ertuğrul (Bamsı Beyrek) (TV Dizisi)
2013 – Tatar Ramazan 2. Sezon (Ulvi) (TV Dizisi)
2013 – Osmanlı’da Derin Devlet (Gaddar Ali) (TV Dizisi)
2011 – Mavi Kelebekler (Branko Brekoviç) (TV Dizisi)

Nurettin Sönmez Biyografisi, Nurettin Sönmez nereli? Nurettin Sönmez hangi dizilerde oynadı? Nurettin Sönmez kaç yaşında?

YORUM YAP