Nihal Yalçın Kimdir?

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları ile magazin gündeminden düşmeyen Nihal Yalçın, vatandaşların merak konusu oldu. İşte Nihal Yalçın hakkında merak edilenler. Nihal Yalçın hayatı ve biyografisi. Nihal Yalçın kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Nihal Yalçın Kimdir?

Nihal Yalçın Kimdir? 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Alevi ve Zaza asıllı bir aileden gelen 40 yaşındaki Nihal Yalçın’ın üç kız, bir erkek kardeşi vardır.

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları ile magazin gündeminden düşmeyen Nihal Yalçın, vatandaşların merak konusu oldu. İşte Nihal Yalçın hakkında merak edilenler. Nihal Yalçın hayatı ve biyografisi. Nihal Yalçın kimdir?

Nihal Yalçın kimdir sorusunun yanıtı merak edilen başlıklar arasında yer aldı. Magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Nihal Yalçın merak konusu oldu. İşte Nihal Yalçın hakkında merak edilen Nihal Yalçın kimdir, Nihal Yalçın hayatı ve biyografisi…

Nihal Yalçın Kimdir

Nihal Yalçın Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı. 29 Mayıs 2012 tarihine kadar Kurusıkı adlı doğaçlama gösterisi sergilemekteydi fakat tiyatroyu kısa bir süreliğine bıraktı.

2005’te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde “Zeyno Bacı” karakterini, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise “Rukiye” karakteri canlandırdı. Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolünde izleyicin karşısına çıktı. Bunların haricinde birçok dizi ve filmlerde de rol aldı. Son olarak Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan “Açılay” karakterini 2 sezon boyunca canlandırmış, 2. sezon finalinde diziye veda etmiştir..

--------------------------------------

2012 yapımı Kurtuluş Son Durak filminde Goncagül karakterini canlandırdı ve filmin müziğindeki bazı şarkıları seslendirdi. Bu rolü ile 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Komedi ve Müzikal Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Araf (2012) filminde Derya karakterini, Zeki Demirkubuz’un yönettiği Yeraltı (2012) filminde Türkan karakterini canlandırdı. Araf ve Yeraltı filmlerindeki başarısından ötürü 19. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne değer görülen iki oyuncudan biri oldu. Yeraltı filminde performansı ile Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne, değer görüldü.

2015 yılında Antabus adlı tek kişilik oyunu oynadı ve bu oyun ile 20. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçildi. 2017 yılında Yavuz Turgul’un yönettiği Yol Ayrımı filminde Emine rolünü; 2019 yılında Zuhal filmindeki Zuhal rolünü canlandırdı. Zuhal rolü ile 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

NİHAL YALÇIN DİZİLERİ

2009 – Avrupa Yakası (Meryem) (Konuk Oyuncu)
2010 – Cümbür Cemaat Aile (Rahime Yıldız)
2012-2013 – Yalan Dünya (Açılay Tan)
2015 – Beş Kardeş (Canan)
2019 – İstanbullu Gelin (Güneş Köksal)
2021 – Kırmızı Oda
2022 – Oğlum

NİHAL YALÇIN FİLMLERİ

2005 – Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Zeyno Bacı)
2009 – Ay Lav Yu (Rukiye)
2009 – Hayatın Tuzu (Süheyla)
2012 – Kurtuluş Son Durak (Goncagül)
2012 – Berlin Kaplanı (Elvan)
2012 – Yeraltı (Türkan)
2012 – Araf (Derya)
2017 – Yol Ayrımı (Emine)
2021 – Seni Buldum Ya!

Nihal Yalçın biyografisi, Nihal Yalçın kaç yaşında, nereli? Nihal Yalçın dizi ve filmleri

YORUM YAP