Neşet Çevik Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Neşet Çevik Kimdir?

Neşet ÇEVİK Kimdir? 1960 yılı Sivas doğumlu, 13 yıldır Başakşehir’de ikamet etmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. 1984-1990 yıllarında Şişli’de serbest muhasebeci olarak kendi bürosunda faaliyet gösterdikten sonra 4 yıl serbest işletmecilik yaptı. Neşet Çevik Kimdir?

1994 yılında İstanbul Halk Ulaşım A.Ş Genel Müdürü olarak göreve getirilen ÇEVİK, 11 yıl boyunca görevine devam etti.

2005-2008 yıllarında Milli Gazete Genel Dağıtım Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Gitaş Gaz İşletmeleri ve Taşımacılık A.Ş’ de Genel Müdürlük yapan ÇEVİK, halen üst düzey yönetici olarak görevini sürdürmektedir. Neşet Çevik Kimdir?

Neşet Çevik Kimdir?

Gençlik yıllarından beri siyasetle ilgili olan ÇEVİK, 1989-1992 yıllarında Milli Gençlik Vakfı Beyoğlu İlçe Başkanlığı, 1994-1999 yıllarında Refah Partisi daha sonra Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde Beyoğlu ilçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Saadet Partisi’nde Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini de bir yıl yürüttü.

--------------------------------------

1999-2004 yılarında Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği, Daimi Encümenlik ve Belediye Meclisi Grup Başkanlığı görevlerinde bulunan Çevik’in ULAŞIM üzerine çalışmaları, projeleri ve araştırmaları bulunmaktadır.

Neşet Çevik Kimdir?

2007 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. 2009 yılından beri Başakşehir İlçe Sorumlusu olan ÇEVİK, Fazilet Partisi’nde bir dönem, Saadet Partisi’nde üç dönem İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aynı zamanda 2011 yılından beri Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Sivil Toplum çalışmaları ile de dikkat çeken ÇEVİK, birçok vakıf ve derneğin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. Sivaslılar Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Beyoğlu İnsan ve Çevre Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Zeytinburnu Yeni Yüzyıl Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Neşet Çevik Biyografisi, Neşet Çevik nereli? Neşet Çevik kaç yaşında?

YORUM YAP