Neşe Erberk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Neşe Erberk kimdir? 14 Ekim 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk iş kadını, mankenlik ajansı sahibi ve eğitimci olarak tanınır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Neşe Erberk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Neşe Erberk kimdir? 14 Ekim 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk iş kadını, mankenlik ajansı sahibi ve eğitimci olarak tanınır.

Robert Kolej’ini bitirmesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Erberk, 1983’te girdiği bir yarışmada Türkiye güzeli seçildi.

Türkiye’de geniş bir kesim tarafından takip edilen Miss Turkey yarışmasında derecelendirmeler belli oldu. Selin Erberk Gurdikyan’ın üçüncü olması sonrasında annesi Neşe Erberk gündeme geldi. Peki, Neşe Erberk kimdir? Miss Turkey’de derece alan Neşe Erberk kaç yaşında, nereli? Neşe Erberk Biyografisi!

Neşe Erberk kimdir?

14 Ekim 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Robert Kolej’ini bitirmesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Erberk, 1983’te girdiği bir yarışmada Türkiye güzeli seçildi.

--------------------------------------

Bir yandan eğitimini sürdürürken, diğer yandan da 1984’te Avrupa güzeli seçildi ve manken olarak mesleki yaşamına başladı. 1987 yılında kendi adına bir mankenlik, fotomodellik ajansı kurarak iş yaşamını sürdürdü. Kişiye özel ilk defile kendisi tarafından yaptırılarak mankenlik mesleği için önyargıların oluşmasına sebep olduğu öne sürülmüştür.

Ayrıca bir dönem evlilik yaptığı Ayk Gurdikyan’dan; Alin, Selin ve Lara adlı üçüz çocukları olmuştur. Kendi adını verdiği mankenlik ajansını kurmuş ve podyumlara yeni yüzler kazandırmıştır.

Kızı Selin Erbek Gurdikyan, Miss Turkey üçüncüsü oldu.

Neşe Erberk kimdir

Neşe Erberk Ne güzeli?

1983’te Türkiye Güzeli, 1984’te Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk’in üçüz kızlarından Selin Gurdikyan, Polonya’da düzenlenen Miss Supranational yarışmasında Türkiye’yi temsil etmişti.

YORUM YAP