Nebahat Çehre Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Nebahat Çehre Kimdir?

Nebahat Çehre Kimdir? 15 Mart 1944 Samsun doğumludur. 4 çocuklu bir ailenin tek kızı olarak büyümüştür. Annesi laz babası ise Gürcü asıllıdır. 5 yaşında ailesi İstanbul’a taşınmıştır. 15 yaşında ‘Türkiye Güzeli’ seçilen Çehre, fotomodellik ve mankenlik yaptığı sıralar kendisine gelen bir teklif üzerine 1961 yılında ‘Yaban Gülüm’ adlı film ile sinemaya ilk adımı atmıştır.

1964 yılında Kamalı Zeybek filminin çekimlerinde Yılmaz Güney ile tanışan ve onun cazibesine kapılan Çehre, 30 Ocak 1967 tarihinde evlenmiştir. Ancak ikili 24 Nisan 1968 tarihinde boşanmıştır.

Bu evliliğini de bitirdikten sonra televizyon karşısına yeniden geçmiş, dizilerde rol almaya başlamıştır. Çehre’nin ‘Büklüm Büklüm’ adlı şarkısının bestesi Sezen Aksu’ya aittir. Çehre Sezen Aksu’ya ait bir şarkıyı seslendirdiği için gurur duyduğunu belirtmiştir. Kendisi yeni nesille ‘Aşk-ı Memnu’ dizisiyle tanıtmıştır. Nebahat Çehre Kimdir?

--------------------------------------

1976 yılında ikinci evliliğini Eski Galatasaraylı milli basketbolcu Yavuz Demir ile yaptı. Bu evliliği de uzun sürmedi ve 1979 yılında boşandı. 1970’li yılların başına kadar çok sayıda filmde rol almasına karşın, seks filmleri furyası ile beraber sinemadan uzaklaşan Çehre, bu dönemde şarkıcı olarak sahnelerde boy gösterdi. Bu dönemde bir Sezen Aksu bestesi olan Büklüm Büklüm ile hayranlarının büyük beğenisini kazanan Çehre, ikinci eşinden ayrılmasının ardından oyunculuğa dönerek ağırlıklı olarak sinema dizilerinde rol aldı.

Nebahat Çehre Kimdir

2000’li yıllarda tekrar beyaz perdeye dönen Nebahat Çehre, Haziran Gecesi, Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl gibi pek çok önemli televizyon dizisinde rol alarak yeni nesile de kendisini sevdirmeyi başarmıştır. 18. Altın Koza Film Festivali’nde Onur Ödülü kazanmıştır.

Yakın Zamanda Oynadığı Projeler

2008-2010 -Aşk-ı Memnu- Firdevs Yöreoğlu
2011-2012 -Muhteşem Yüzyıl- Ayşe Hafsa Sultan
2013- A.Ş.K -Neslihan Vural
2014- Kara Para Aşk -Zerrin Denizer
2015- Kanlı Ocak -Anne
2018- Yuvamdaki Düşman- Olcay

Nebahat Çehre Biyografisi, Nebahat Çehre nereli? Nebahat Çehre hangi dizilerde oynadı? Nebahat Çehre kaç yaşında?

YORUM YAP