Nagihan Karadere Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Nagihan Karadere Kimdir?

Nagihan Karadere Kimdir? 1984 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Cığcık köyünde doğmuştur. Nagihan Karadere, Fenerbahçe’de yetişti ve sürat koşuları branşında birçok müsabakaya katıldı.

Nagihan Karadere Kimdir?

13-14 Eylül 2003 tarihlerinde Köstence’de düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre branşında altın madalya kazandı. Aynı şampiyonada 4x 400m bayrak yarışında gümüş madalya 4x100m bayrak yarışında bronz madalya kazandı.

Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlenen 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 4×400 metre bayrak yarışında gümüş madalya kazanan Türk milli takımında yeraldı, ayrıca 400 metre engelli yarışında bronz madalya kazandı. Sporcu kimliği ile öne çıkan Nagihan Karadere daha önce Survivor’da rakiplerini zorlamış ve büyük iz bırakmıştı.

--------------------------------------

Nagihan Karadere Türk atlet. 1984 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Cığcık köyünde doğmuştur.

Fenerbahçe’de yetişti ve sürat koşuları branşında yarıştı.

2012 Yaz Olimpiyatları’nda, atletizm 400 metre engelli seçmelerinde mücadele eden Karadere, hatalı çıkış yapınca yarış dışı bırakıldı. Londra Olimpiyat Stadyumu’nda yapılan elemelerde 4. seride yarışmak için pistteki yerini aldı. 4 numaralı kulvarda yerini aldıktan sonra tabanca sesini duymadan çok önce koşmaya başlayınca hakem tarafından yarış dışı bırakıldı.

7 Şubat 2016 tarihinde Tv8’de yayınlanan Survivor 2016 programında Ünlüler adına yarışan isimler arasında yer aldı Kıbrıs’taki çeyrek finalde beşinci oldu.

2018 Survivor All Star’da yarışmıştır. Uğur Gökçe ile 2016 yılında boşandı ve Ece Arven Gökçe adında bir kız çocuk annesidir. Survivor Panorama yorumcuları arasında yer almaktadır.

YORUM YAP