Mevlüt Uysal Kimdir?

Mevlüt Uysal kimdir? 1966 yılında Alanya’da doğan Mevlüt Uysal, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mevlüt Uysal Kimdir?

Mevlüt Uysal kimdir? 1966 yılında Alanya’da doğan Mevlüt Uysal, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Başakşehir Belediye Başkanlığı gibi önemli bir görevde bulunan Alanyalı olan Mevlüt Uysal’ı mensubu bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeniden aday gösterdi.

Mevlüt Uysal kimdir, nereli, kaç yaşında? soruları merak konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, hem serbest avukatlık yapmıştır ve siyasetle ilgilenmiştir. İşte, Mevlüt Uysal’ın siyasi yaşamına dair tüm detaylar.

Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkanlığı gibi önemli bir görevde bulunan Alanyalı olan Mevlüt Uysal’ı mensubu bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeniden aday gösterdi.

1966 yılında Alanya’da doğan Mevlüt Uysal, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

--------------------------------------

Mevlüt Uysal Kimdir

Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu.

O kulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle meşgul oldu ve mahalle temsilciliğinden ilçe başkanlığına kadar her kademede hizmet tecrübesi kazandı.

Gerek mesleği ile ilgili gerekse diğer sosyal konularda faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütünün kuruluşunda yer aldı, yönetiminde bulundu. 1997’den itibaren ikamet etmekte olduğu Başakşehir’de 1. Etap Site Yönetimi, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 29 Mart 2009 Mahalli idareler Seçiminde Başakşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.

Mevlüt Uysal Biyografisi, Mevlüt Uysal nereli? Siyasetçi Mevlüt Uysal kaç yaşında?

YORUM YAP