Merve Dizdar Kimdir?

Merve Dizdar Kimdir?

Kimdir

Merve Dizdar Kimdir? 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmaktadır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayan oyuncu, ilk sinema deneyimini ise “Bir Ses Böler Geceyi” filminde gerçekleştirmiştir. Merve Dizdar Kimdir?

Kavak Yelleri, Geniş Aile gibi dizilerle televizyon kariyerinde aşama kaydeden Dizdar, şimdilerde ise Show TV’de yayınlanan Yüz Yüze dizisinde Yeşim karakterini oynamıştır.

Merve Dizdar, kendisi gibi oyuncu olan Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında dünya evine girmiştir. Gürhan Altundaşar Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer almaktadır.
İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Merve Dizdar’ın rol aldığı diziler ve film projeleri;

Dizi

2015 -Kertenkele -(dizi) İrem ATV
2015 -Kırgın Çiçekler -İrem (Konuk Oyuncu) ATV
2014 -Beş Kardeş -Fatma Kanal D
2015 -Çılgın Dersane Üniversitede -Astrolog Özge Show TV
2013 -Doksanlar Selin ATV
2012 -Kavak Yelleri- (dizi) Saliha

Sinema

2020 -Eltilerin Savaşı
2016 -Yok Artık 2
2013 -Mandıra Filozofu
2011 -Bir Ses Böler Geceyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir