Melisa Döngel kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi?

Melisa Döngel Kimdir? 18 Eylül 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde tamamladı. Rus anneden ve Türk babadan hayata gelen Melisa Döngel iyi bir aile hayatına sahip olamadı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Melisa Döngel kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi?

Melisa Döngel Kimdir? 18 Eylül 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde tamamladı. Rus anneden ve Türk babadan hayata gelen Melisa Döngel iyi bir aile hayatına sahip olamadı.

Oyunculuk kariyerine 15 yaşında başlayan ünlü oyuncu Melisa Döngel, 2016’da Hangimiz Sevmedik dizisinde Sevtap karakterini canlandırdı. Yine aynı tarihte rol aldığı Arka Sokaklar dizisinde Nil karakterini oynadı. 2018’de FOX’ta yayımlanan Bizim Hikaye dizisinde Deniz Çelik Elibol karakterini canlandırdı.

2020 yılında FOX’ta yayımlanmaya başlayan Sen Çal Kapımı dizisinde Ceren Başar karakterine hayat vermiştir.

Melisa Döngel Kimdir?

Babası tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı açıklanan Oyuncu Melisa Döngel’in mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı. Döngel maruz bırakıldığı cinsel istismarı, “Ben artık dik durmaktan sıkıldım. Bir şey olmamış gibi yaşamaktan çok yoruldum. Çocukluğumu yaşayamadım hiç. Annem inanmadı. ‘Polise gitme babanı alırlar sonra bırakırlar olan sana olur, seni öldürür’ diyordu” diye anlattı.

Melisa Döngel Kİmdir

Çocukluk hayalinin psikoloji okumak olan Döngel, bu olayın ardından kendi ayaklarının üzerinde durup hayata atılmak için oyunculuk sektörüne giriş yaptı. Oyuncu, kendi yaşadıklarını yaşamaması için 17 yaşındaki kız kardeşinin velayetini almak istemişti.

--------------------------------------

Baba kendisi cezaevinde olduğu için kızını Rusya’da bulunan ayrıldığı eşinin yanına gönderilmesi ya da devlet koruması altına alınmasını talep etmesinin ardından Döngel’in Rusya’da yaşayan annesinin de ‘Bakamıyorum’ diyerek kızını Döngel’in yanına gönderdiği ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Melisa Döngel’in İstanbul-Bodrum uçağında da kavga ettiği iddia ediliyordu.

Melisa Döngel’in, uçakta ağlayan iki çocuğun annesine ‘Sessiz olun’ diyerek tepki gösterdiği ve tartışma yaşadığı iddiaları gündemdeydi.

Melisa Döngel iddialara ilişkin olarak sosyal medya hesabında; “Daha önce yalan gördüm, yalan haber gördüm, yalan yazılan yazılar gördüm. Yalanla alakalı pek çok şey gördüm ama bu cidden senaryo. Gidip bir dizi film yapımcısı falan olun. Eğer konu çocuklarsa bulunduğumuz dünyada onlara en hassas davranacak ilk kişi benimdir. İnce çizgimi aşmayın lütfen” şekline paylaşımlarda bulundu.

Melisa Dönge Boyu

Melisa Döngel, 1.74 metre boyunda, 54 kilo ve Akrep burcudur.

Melisa Döngel Ailesi

Rus anneden ve Türk babadan hayata gelen Melisa Döngel iyi bir aile hayatına sahip olamadı. Babası tarafından küçük yaşta istismara uğradığını söyleyen ünlü oyuncunun hayatı merak konusu oldu.

15 yaşında babasının istismarına maruz kaldığını ve annesinin bu duruma inanmadığını söyleyen oyuncu zor bir çocukluk geçirdi. Elif adında bir kardeşi olan oyuncu şimdi ise kardeşinin velayetini üzerine almak için babasıyla mahkemelik durumda.

Melisa Döngel TV dizileri

2016 -Arka Sokaklar- Nil -Yardımcı Karakter
-Hangimiz Sevmedik- Sevtap
2017-2018- Elif- Süreyya Kanal 7
2018-2019 -Bizim Hikaye- Deniz Çelik Elibol
2019 -Aşk Ağlatır -Cemre Balaban
2020-2021- Sen Çal Kapımı- Ceren Başar
2021- Sadakatsiz -Genç Hicran- Konuk Oyuncu-
2021-2022- Aşk Mantık İntikam- Çağla Yılmaz- Başrol Oyuncusu

YORUM YAP