Mehmet Çevik Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mehmet Çevik Kimdir?

Mehmet Çevik Kimdir? 1955 yılında Adana’da doğan Mehmet Çevik, 1960 yılından bu yana İstanbul’da ikamet etmektedir. 1980 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi (Gazi Üniversitesi) İnşaat Fakültesi’nde yüksek öğrenimini tamamlayan Çevik, yüksek lisansını ise “Türkiye’de Kentsel Dönüşüm Stratejisi Önermesi” tez konusu ile Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Programı’nda yaptı. Çevik, bu alanda Doktora çalışmasına devam etmektedir.

955 yılında Adana’da doğan Mehmet Çevik, 1960 yılından bu yana İstanbul’da ikamet etmektedir. 1980 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi (Gazi Üniversitesi) İnşaat Fakültesi’nde yüksek öğrenimini tamamlayan Çevik, yüksek lisansını ise “Türkiye’de Kentsel Dönüşüm Stratejisi Önermesi” tez konusu ile Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Programı’nda yaptı. Çevik, bu alanda Doktora çalışmasına devam etmektedir.

--------------------------------------

1980 yılında çalışma hayatına başlayan Çevik; 1980-1999 yılları arasında yeminli büro, yöneticilik, mühendislik ve taahhüt işleri yaptı. 1999-2006 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği ve Teknik Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Çevik, aynı dönemde İstanbul 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyeliği’nde bulundu ve İmar Komisyonu Başkanlığı da yaptı. Mehmet Çevik Kimdir?

2006 -2011 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yapan ve taahhüt işlerine devam eden Çevik, 2011-2015 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’ta Genel Müdür olarak görev yaptı.

Mehmet Çevik Kimdir?

5 Eylül 2015 tarihi itibariyle İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevine atandı. Halen bu görevde devam etmektedir.
Çevik, Mimar Sinan Vakfı Kurucu Başkanlığı, Otopark İşletmecileri Birliği Kurucu Başkanlığı, Mimar Sinan Derneği Başkanlığı, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği, Fenerbahçe ve Kasımpaşa Spor Kulüpleri kongre üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda görevler yürütmektedir.

İngilizce bilen Çevik evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Çevik Biyografisi, Mehmet Çevik nereli? Mehmet Çevik kaç yaşında?

YORUM YAP