Masterchef Şefi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Danilo Zanna kimdir? Şef Danilo Zanna Nisan 1982 doğumlu. İtalya’nın Prato kentinde dünyaya geldi. Eşi Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Zanna, kendisine bir restoran açtı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Masterchef Şefi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Masterchef Şefi Danilo Zanna Kimdir? Şef Danilo Zanna Nisan 1982 doğumlu. İtalya’nın Prato kentinde dünyaya geldi. Eşi Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Zanna, kendisine bir restoran açtı.

Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında? MasterChef Danilo Şef ve eşi

Danilo Zanna kimdir hayatı?

Danilo Zanna (d. 15 Nisan 1982), İtalyan şef, sunucu ve restoran işletmecisi. Zanna 15 Nisan 1982’de Prato, Toskana, İtalya’da doğdu. Aşçılığı aile mesleği olarak devraldı. Aşçılık becerisini İtalyan şeflerle çalışarak İtalyan mutfağı üzerine pekiştirdi.

Türkiye’de yaşamı

Türk Mutfağı ile ilgilenen Zanna, bu konuda kariyer yapmak istediği için İtalya‘dan gelerek Türkiye’ye yerleşti. Türkiye’ye yerleştikten sonra İtalyan ve Türk mutfağı üzerine yemeklerin bulunduğu bir restoran açtı. Daha sonra televizyon programlarında yer almaya başlayarak ilk defa “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı programda yardımcı yemek şefi olarak yer aldı.

--------------------------------------

Danilo Zanna ilk nasıl ünlü oldu?

Zanna’nın asıl tanınması ise Planet Mutfak televizyon kanalında kendisinin hazırlayıp sunduğu “İtalyan İşi” adlı yemek programıyla oldu. Türkiye’de farklı ülkelerin restoran kültürüne yer veren Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsü’nde İtalyan yemekleri üzerinde çalışmalar yaptı.

Masterchef Türkiye

Planet Mutfak kapandıktan sonra 2015’ten itibaren ATV’de yayınlanan “Elin Oğlu” ve NTV’de kendisinin hazırlayıp sunduğu “Lezzetin Şarkısı” adlı programlarla ekranlara geldi. Zanna son olarak 2019’da yeni sezonunda 3. döneminde TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Masterchef Türkiye programda baş şef olarak jüri üyeliği yapmaktadır.

2012’de Tuğçe Demirbilek ile evlenmiştir. 15 Aralık 2021 tarihinde eşinden tek celsede boşanmıştır. Ayrıca 2021’de Exxen’de yayınlanan MasterChef Junior’da sunuculuk yaptı.

Masterchef Şefi Danilo Zanna Kimdir

Masterchef Şefi Danilo Zanna Kimdir

YORUM YAP