Mahmut Toptaş Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mahmut Toptaş Kimdir?

Mahmut Toptaş Kimdir? 1947 yılı Karaman, Göcer köyü doğumludur. İlkokuldan sonra Karaman’da Kur’an ve Arapça dersleri aldı. İmam-Hatip okulunu hariçten imtihanlarla bitirdi. İmam olarak Diyanette görev aldı.

Mahmut Toptaş, 1947 yılı Karaman, Göcer köyü doğumludur. İlkokuldan sonra Karaman’da Kur’an ve Arapça dersleri aldı. İmam-Hatip okulunu hariçten imtihanlarla bitirdi. İmam olarak Diyanette görev aldı.

Yazı hayatına askerlik görevi sırasında yazıp sahnelediği tiyatro eseri ile başladı. Askerlik dönüşünde Karaman’da “Uyanış” gazetesini çıkarmaya başladı. Fransa’ya çalışmaya gitti. Konya Yüksek İslam Enstitüsünden mezun olunca vaiz olarak atandı. Haseki Eğitim Merkezinin Arapça bölümünde değerli hocalardan istifade etti. Uzun yıllar üniversite öğrencilerine sohbetler ve konferanslar verdi. Kurucularından olduğu yayınevinde çok sayıda eseri yayınlandı. Mahmut Toptaş Kimdir?

--------------------------------------

Sözlü ve yazılı yayıncılığa devam ederken, Ayasofya camiinin imamlık imtihanına katılıp, kazandı. Fakat cami kapalı olduğu için Vaiz olarak istihdam edildi. Şubat 1991 yılında caminin küçük bir bölümü ibadete açıldı. Burada iki ay görev yaptı. Açık sözlü konuşmaları sebebiyle baskıya uğradı ve oradan ayrıldı.

Mahmut Toptaş Kimdir?

İlk yazısı “Hz. Ömer’de Tecelli Eden İslâm Adaleti”, 1970 yılında Karaman’da yayımlanan Uyanış gazetesinde çıktı. Diğer yazıları Uyanış’ın (1970) yanı sıra Teklif (1988-90), Mektep, Mektup, Vahdet (1989), Yeryüzü (1991), Mizan (1986), Altınoluk (1989), Panel (1990), Yörünge, Millî Gazete, Vakit (Akit), Cuma, Selam, İmza gazete ve dergilerinde yer aldı.

Mahmut Toptaş Biyografisi, Mahmut Toptaş nereli? Din adamı, vaiz, yayıncı Mahmut Toptaş kaç yaşında?

YORUM YAP