Leyla Tanlar Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Leyla Tanlar Kimdir?

Leyla Tanlar Kimdir? 13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk ve orta düzeyde eğitimini Özel Şişli Terakki okulunda tamamlayan Leyla Tanlar, lise eğitimi almak üzere İtalyan Lisesine girmiştir.


Gerek lise döneminde gerekse de öncesinde oyunculuğa olan ilgisini gizlemeyen Tanlar, küçük yaşlarda çeşitli çocuk oyunlarında ve tiyatrolarda roller üstlenmeye başlamıştır.
Lise döneminde Akademi 35 buçuktan oyunculuk eğitimi almaya karar veren ve kendisini bu yönde geliştirmeye başlayan Tanlar, aldığı tiyatro eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Dizilerde yer almak üzere seçmelere katıldığı sırada yeteneği fark edilen Leyla Tanlar paramparça dizisinin kadrosuna seçilmiş ve bu dizide Cansu adı verilen bir karaktere hayat vermeye başlamıştır. Oyuncunun gelecekte başarılı isimlerden birisi olması bekleniyor. Leyla Tanlar Kimdir

Kariyer planı: Sinema en büyük hayallerimden biri. “Diziden önce hep sinema vardı aklımda zaten. Özellikle dönem filmlerine bayılıyorum ve böyle projelerde yer almayı çok isterim. İtalyan vatandaşıyım, Avrupa sinemasına ve festivallerine de ilgim sonsuz. Sinema, en büyük hedefim ve bu hedefimi yurt dışında da gerçekleştirmek istiyorum. Küçüklüğümden beri kafamda kurduğum İtalya’da Ferzan Özpetek ile film çekmekti. Eskiden gerçekleşmesi çok zordu belki ama ben hayalimden hiç vazgeçmedim ve vazgeçmeyeceğim de. Sinemada eğlenceli ve komik bir şeyler yapmayı çok isterdim. Çünkü insanlar beni doğal ve komik tarafımla görmedi henüz. İlerleyen zamanlarda böyle farklı projelerde yer almayı komik, eğlenceli ve enerjik yanlarımın görülmesini istiyorum.”

--------------------------------------

Gelecek Hayali: Üniversitede yan dal olarak Arkeoloji ve Sanat Tarihi okuyor. “Arkeoloji müthiş bir tutku benim için. En büyük hayalim, oyunculuk avantajımı kullanarak Türkiye’nin arkeolojik değerlerini tanıtmak. Mesela Göbeklitepe’ye gitsek, orada çekimler yapsak, tanıtsak orayı. Çünkü gençler bu konuda hevesli, ülkemizi tanıtmak gençlerin tutkuyla yaklaşacakları bir şey. Gençlerle Türkiye’yi tanıtmak istiyorum. O kadar güzel bir ülkemiz var ki… Yapılan kazılar hep yabancıların elinde, biz gidelim, yapalım, tanıtalım. Eğitimimi, işimi hep birbirine ilişkilendirip hareket etmek istiyorum.”

Rol modeli: Rol modeli yok, hedefleri var. “Rol model çok iddialı bir ifade olur ama bir yandan da olsaydı çok rahat olurmuş aslında. Önünde benzemeye çalıştığın birinin olması, insanın kendi sınırlarını ve potansiyelini görmesinin önünde bir engel bence. O yüzden rol modelim değil, kendime koyduğum hedeflerim var.”

Kimlere hayranlık duyar? Roberto Benigni, Claudia Cardinale, Sophia Loren. “Özellikle Sophia Loren’in hiç tanışma şansı bulamadığım babaanneme benzemesi benim için hayranlık yarattı. Bende çok ayrı bir yeri var.”

Leyla Tanlar‘ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Ferhat ile Şirin – Şirin – Başrol Oyuncusu
2018 – Şahin Tepesi (Deniz) (TV Dizisi)
2014 – Paramparça (Cansu) (TV Dizisi)

YORUM YAP