Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? 29 Ekim 1989, Berlin doğumludur. Türk model ve 2008 Türkiye Güzelidir. Türk bir babanın ve Alman kökenli bir annenin kızıdır.

İlk okula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı.  Anadolu Lisesi mezunu olan Leyla Lydia Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı.

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Halen İstanbul Üniversitesinde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Es-Es Dizisi’nde İrem karakterini canlandırdı. 

Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. atv’de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırdı. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırdı.

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir

--------------------------------------

Güzellik yarışması

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye’nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006’da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görüldü. Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçildi.

Filmografisi
Televizyon

2009-2010 -ES-ES -İrem -Başrol oyuncusu
2010-2011 -Kirli Beyaz -Melis- Yardımcı oyuncu
2012-2015 -Karadayı -Songül Kara -Yardımcı oyuncu
2015 -Kiralık Aşk -İz -Konuk oyuncu
2016 -Tatlı İntikam- Pelin Soyhan -Başrol oyuncusu
2017- Bu Şehir Arkandan Gelecek -Derin Mirkelamoğlu Şimth -Başrol oyuncusu ATV
2018-2019- Kızım -Candan Hoşgör Göktürk -Başrol oyuncusu
2020-2021- Uyanış: Büyük Selçuklu -Elçin Hatun -Başrol oyuncusu

Sinema

2013 -Günce Aslı -Yardımcı oyuncu
2014 -İçimdeki Ses- Ayşıl -Başrol oyuncusu
2015 -Delibal -Füsun Şahin Ayvaz- Başrol oyuncusu
2018 -Cebimdeki Yabancı -Tuba- Başrol oyuncusu

Leyla Lydia Tuğutlu Biyografisi, Leyla Lydia Tuğutlu nereli? Leyla Lydia Tuğutlu hangi dizilerde oynadı? Leyla Lydia Tuğutlu kaç yaşında?

YORUM YAP