Leyla Feray kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Leyla Feray, 8 Mayıs 1993 tarihinde dünyaya gelen Türk dizi ve sinema oyuncusudur. İstanbul’da doğan oyuncu, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünden mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Leyla Feray kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Leyla Feray Kimdir? 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Leyla Feray, üniversite eğitimini Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’de tamamlamıştır.

Leyla Feray kaç yaşında? ve nereli? gibi sorular sosyal medyada merak edilen konular arasında yer aldı.

Leyla Feray kimdir?

Başrollerini Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in paylaştığı Kardeşim Benim filminin ikincisinde Aslı Enver’in yerine Leyla Feray’ın geçmesiyle adından söz ettirmeye başlayan oyuncunun hayatı sosyal medya gündeminde merak edilen konular arasında yer aldı.

2013 yılında yayınlanmaya başlayan Ben Onu Çok Sevdim adlı dizi ile oyunculuk hayatına adım atmıştır. Ardından Paşa Gönlüm adlı dizide ‘Türkan’ karakteriyle ekran karşısına geçmiştir.

Daha sonra Üç Arkadaş adlı dizide Gül Peri karakterini canlanmıştır. Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Ayşe Sultan karakteriyle seyirci karşısına çıkmıştır. Genç ve yetenekli oyuncular arasında yer alan Leyla Feray, son olarak rol aldığı Kardeşim Benim 2 filmi ile gündeme gelmiştir.

Leyla Feray ne mezunu?

Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’de tamamlamıştır.

İş hayatına bakışı: Oyunculuğa hep merakı vardı ve her zaman çevresinde çok oyuncu vardı, kendisini bir anda sektörün içinde buldu. “Herkes ‘yapabilecek mi’ dedi ama çok sevdiğim için benim için problem olmadı. Kamera arkasını okudum fakat bu işe girene kadar okulda yer aldığım tiyatrolar hariç hiç tecrübem yoktu. Dolayısıyla her sette yeni tecrübeler kazanıyorum.

--------------------------------------

Her geçen gün oyunculuk adına kendimi geliştiriyorum. Daha çok yolum var ama eskiye göre tabii ki çok daha fazla güvende hissediyorum. Oyunculuk yaparken yönetmen benim için gerçekten çok önemli. En iyisi, hem yönetmenin istediklerini vermek hem de onunla birlikte sahne öncesinde konuşup bazı şeyleri çözümlemek.”

Kariyer planı: Gelen projeleri ajansı Gaye Sökmen ile birlikte değerlendiriyor. Tiyatro yapmayı çok istiyor. “Okul yıllarında sahnenin tadını aldım ve çok sevdim sahneyi.

Tiyatro için teklifler geldi, fakat cesaret edemedim henüz. Sadece cesaretle de olmuyor, bence tiyatro doğru zamanlama ve çok çalışma gerektiriyor. Tiyatro yapmadan oyuncuyum demek de doğru gelmiyor bana. Sadece dizi oyuncusu olarak kalmayı tercih etmiyorum. Mutlaka deneyeceğim. Tiyatro için ayrı bir eğitim gerekiyor ve ona da ihtiyacım var.

Kuralları olan bir kurum tiyatro. Kendimdeki eksiklikleri biliyorum, ses, kondisyon. Proje seçerken derdim daha çok projenin, karakterin bana ne katacağıyla ilgili oluyor. Oynamaktan ve içinde bulunmaktan keyif aldığım sürece dizi projelerinin kariyerim için iyi olduğunu düşünüyorum.”

Leyla Feray Kimdir

Gelecek Hayali: Geleceği çok düşünmeden anı yaşamayı tercih ediyor. Eskiden gelecekle ilgili daha fazla hayal kurar, gelecekte neler yapacağımı, neler başarmış olursam mutlu olacağımı düşünürdüm. Fakat zaman geçtikçe anı yaşamanın önemini anladım.

İleriye dönük yaşamaktan ve sürekli planlar yapmaktansa artık ana odaklanıyorum. Böyle daha huzurluyum. Biliyorum ki hayatın bana getirecekleri ve sunacaklarına göre benim de planlarım ve yaşayışım değişecek.”

Leyla Feray Dizi ve Filmleri

  • İkimizin Sırrı (Tv Dizisi 2021 )
  • Uyanış: Büyük Selçuklu  (Tv Dizisi 2021)
  • Kardeşim Benim 2 (Film 2017)
  • Muhteşem Yüzyıl – Kösem (TV Dizisi 2016-2017)
  • Üç Arkadaş (TV Dizisi 2014)
  • Paşa Gönlüm (TV Dizisi 2014)
  • Ben Onu Çok Sevdim (TV Dizisi 2013)

YORUM YAP