Lena Headey Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Lena Headey Kimdir?

Lena Headey Kimdir? 3 Ekim 1973’te Bermuda Adaları’nda dünyaya geldi. Ufak yaşlarında ailesi ile birlikte İngiltere’ye taşındı. Eğitimlerini İngiltere’de devam eden başarılı oyuncu, 1992’de Waterland isimli film ile ilk kez kamera karşısına geçti. Daha sonra pek çok dizi ve filme yer alan Lena Headey en büyük çıkışı Game of Thrones ile elde etti. İlk evliliğini 2007’de Peter Paul Loughran ile yaptı. 2013’te son verdiği evliliğinden bir çocuğu dünyaya geldi. 2015’te ise ikince doğum yaparak ikinci çocuğuna sahip oldu.

1994’te Orman Çocuğu isimli filmde Katherine karaterini canlandırdı. Film, bebekliğinden gençliğine kadar ormanda yetişen ve orman kurallarıyla büyüyen genç bir adamın aşık olmasını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Jason Scott Lee, Cary Elwes, Lena Headey ve Sam Neill yer aldı. 2000’de ise Sex Dedikoduları isimli filmde Cathy Jones karakterini oynadı.

Film, bir grup üniversite öğrencisinin ödevlerini yapmak için bir dedikodu uydurmalarını ve bu dedikodunun büyüyerek ciddileşmesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise James Marsden, Lena Headey, Norman Reedus, Kate Hudson ve Eric Bogosian yer aldı. Lena Headey Kimdir?

--------------------------------------

2007’de ise 300 Spartalı isimli filmde Kraliçe Gorgo karakterini canlandırdı. Film, Perslerin karşında duran Spartalıların yaşadıklarını ve Thermopylae savaşını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham, Dominic West ve Vincent Regan yer aldı. 2011’de ise ilk yayınlandığın günden beri büyük bir ilgi ile takip edilen Game of Thrones isimli dizide Cersei karakterini canlandırdı. Fantastik bir dünyada gerçekleşen iyi ve kötünün savaşını anlatıyor. Dizide Lena Headey, Peter Dinklage, Maisie Williams, Emilia Clarke ve Kid Harrigton yer aldı.

Lena Headey Kimdir?

2014’te Low Down isimli filmde Sheila karakterini canlandırdı. Ardından Zipper isimli filmde Jeannie karakterini canlandırdı. Film, mutsuz ve umutsuz insanların yaşadıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Patrick Wilson, Lena Headey, Dianna Argon, Alexandra Breckenridge yer aldı.

Lena Headey Biyografisi, Lena Headey nereli? Yabancı Oyuncu Lena Headey kaç yaşında?

YORUM YAP