Kutsi Kimdir?

Kimdir

Gerçek adı Ahmet Kutsi Karadoğan, 16 Mart 1973’te Malatya’da doğdu. Anne adı Hatice, baba adı Şinasi olan Kutsi’nin bir kız kardeşi vardır.İsmini Türk şair Ahmet Kutsi Tecer’den alan şarkıcının anne tarafı Zonguldaklı, baba tarafı Malatyalıdır. Ayrancı Lisesi’ne gittiği dönemde yakın çevresinin “sesin güzel” uyarıları üzerine şan dersi alan Kutsi, 2000 yılında Erol Köse Production tarafından ilk albümü “Aşk Payını Aldı”yı çıkararak büyük bir ün kazandı. Uzun bir ara veren ve bu arada çok iyi şarkılar yapan Kutsi, 2005 yılında Erol Köse Production tarafından “Sana Ne” albümünü çıkarttı.

Cengiz Kurtoğlu’nun da büyük desteğini alan Kutsi, “Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor” albümünde “Duvardaki Resmin” şarkısı ile sesini daha da duyurdu.

Aşk Payını Aldı (2000), Sana Ne (2005), Kördüğüm (Petek Dinçöz ile) (2006), Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor (2007), Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim (2008), Bambaşka (2010) gibi albümleri ve hit parçalarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kutsi, son albümü “Bilmem Anlatabildim mi”yi 18 Mart 2013 tarihinde çıkardı.

Mimarlığı yarıda bırakan Kutsi, başarılı şarkıcı kimliğine bir de oyunculuğu ekledi.

2006 yılında “Doktorlar” dizisi ile oyunculuğa ilk adımını attı ve çok büyük bir başarı yakaladı. Doktorlar dizisi bittikten bir süre sonra Kahramanlar dizisinde rol aldı. 2010 yazında Doktorlar’ın tekrarları çok izlenip ve seyirciler tarafından yeniden başlamasının istenmesi üzerine “3 Aralık 2010” tarihinde Doktorlar dizisiyle yeniden ekranlara döndü.

Kutsi Kimdir?

Dizinin bitmesinin ardından bir süre ortalarda görünmeyen Kutsi, atv’de yayınlanan Huzur Sokağı dizisiyle yine izleyiciyle buluştu. Kutsi halen Huzur Sokağı adlı dizide Bilal karekterini canlandırıyor.

Öte yandan, 8 yıldır birlikte olduğu Sinem Bayraktutar’la 28.08.2008 tarihinde evlenen Kutsi’nin, 24.09.2009 tarihinde doğan ve “Ceylin Ada” adını verdiği bir kızı var. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir