Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Kenan Sofuoğlu Kimdir? 25 Temmuz 1983 yılında Adapazarı’nda doğumludur. Kenan Sofuoğlu aslen Trabzon’ludur. Dört kardeşi bulunan Kenan Sofuoğlu’nun babası motor tamircisi, annesi ise ev hanımıdır. Kenan Sofuoğlu ailecek motor sporuyla ilgilenmektedir. 1996 senesinde Türkiye şampiyonasında yarışan ağabeyi Bahattin’i izleyerek motor sporları ile tanışmış, 16 yaşındayken yarışmalara katılmaya başlamıştır.

2000 yılında Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası B Grubu birinciliğini elde etti. Kariyerinde bir çok yarışma kazanan Sofuoğlu’nun en dikkat çeken başarısı 15 Eylül 2013 tarihinde Intercity İstanbul Park’da yapılan Supersport Dünya Şampiyonası’nın 11. yarışını, MAHİ Racing Team İndia takımının kazanmıştır. Kenan Sofuoğlu Kimdir

Kenan Sofuoğlu, 2013 sezonunda Phillip Island, Imola ve Silverstone pistlerinin ardından 4. kez birincilik alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 3 Eylül 2014 tarihinde Hollandalı Julia Looman ile evlenen Kenan Sofuoğlu’nun bu evlilikten Mahir adında bir oğlu bulunmaktadır.

--------------------------------------

Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun açılışında 400 km/s hız denemesinde bulunmuştur. Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu, Kawasaki H2R motosikletiyle açılışa damga vurmuştur. Bu hız denemesiyle ayrıca Kawsaki H2R motosikletinin en fazla yapabildiği hıza çıkarak, ikinci rekorunu da kırmıştır. Kenan Sofuoğlu’nun kaskı da son derece özeldir. Kaskının üzerinde Türk bayrağına, Osmanlı bayrağına yer verilmiştir. 54 Numarayı almasının sebebi ağabeyleri Bahattin Sofuoğlu ve Sinan Sofuoğlu’nun yarışlarda 54 numarayı kullanmalarından dolayıdır. Kenan Sofuoğlu 54 numarasını miras niteliğinde taşımaktadır. Kenan Sofuoğlu Biyografisi ? Sorusunun cevabını sizlere ilettik. Yeteneği ve başarısıyla adını tüm Dünya’ya duyurmuştur.

Kenan Sofuoğlu Biyografisi, Kenan Sofuoğlu nereli? Motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu kaç yaşında?

YORUM YAP