Kenan Doğulu Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kenan Doğulu Kimdir?

Kenan Doğulu Kimdir? 31 Mayıs 1974 yılında İstanbul- Cihangirde doğmuştur. 5 yaşında büyük bir başarı elde eden Doğulu konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piyano eğitim aldı, hocası Erkan Alpay’dan flüt, Erdem Sökmen’den gitar dersleri aldı. Bu sırada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürdü. Lise eğitimin Kültür Koleji’nde tamamlamasının ardından Amerika’da Hesser College’da “Communication” sertifika programını bitirdi. Ardından L.A. Musicians Institute’da yüksek öğrenimine başladı. Bir süre sonra yüksek öğrenimine Türkiye’de, Bilgi Üniversitesi’nde devam etti. Kenan Doğulu Kimdir

İlk albümü “Yaparım Bilirsin”i 1993 yılının sonlarına doğru çıkarttı. 1994 yılında ikinci albümü olan “Sımsıkı Sıkı Sıkı” albümünü piyasaya sürdü. “Kenan Doğulu III” albümü ise 1996 yılının Temmuz ayında piyasadaki yerini aldı. Aynı yıl Hiç Bana Sordun Mu? adlı bir dizide de oynadı. 10. Yıl Marşı’nı 1997 kenan doğulu tekrar düzenledi.

Ağustos 1999 tarihinde “Ben Senin Herşeyinim” adlı albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe terci eden sanatçı 2 Ağustos 2001 yılında “Ex Aşkım” adlı albümü piyasaya sürdü. 8 Ekim 2002 yılında “Kenan Doğulu 5.5” piyasaya çıktı.

--------------------------------------

24 Haziran 2003’te “Demedi Deme” adlı albümü çıkardı. Son olarak 13 Haziran 2006 yılında da “Festival” adlı albümünü piyasaya sürdü. Albüm 285.000 satarak 2006 yılında satan en çok albümlerden biri oldu. 2007 yılında Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi Sezen Aksu, Ozan Doğulu gibi adlarla çalışmalarını sürdürerek hazırladığı Shake It Up Şekerim adlı şarkıyla temsil etti. Yarışmadan dördüncü olarak ayrıldı.

Kenan Doğulu Kimdir

2008’de “Hayal Kahramanım” adlı teklisini yayımladı. 31 Mayıs 2009’da çıkarmayı planladığı Patron adlı albümü ise 5 Haziran’da müzik marketlerdeki yerini aldı. 2009 yılında Müslüm Gürses’le bir konserinde kendisinin “Tutamıyorum Zamanı” adlı şarkısıyla düet yaptı. Bu şarkının seçilme amacı Gürses’in bu şarkıyı bir tekli olarak yayınlamış olmasıydı. 6 Temmuz 2012’de “Aşka Türlü Şeyler” adını verdiği son albümüyle yeniden sevenleriyle buluştu.

Kenan Doğulu güzel oyuncu Beren Saat ile evlidir.

Kenan Doğulu Biyografisi, Kenan Doğulu nereli? Şarkıcı-şarkı yazarı Kenan Doğulu kaç yaşında?

YORUM YAP