Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir? 1948 yılında Tunceli’de dünya gelen Kemal Kılıçdaroğlu doğma büyüme buralıdır.. İlk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu 1971 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisinden mezun olmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu,  1948 yılında Tunceli’de dünya gelen Kemal Kılıçdaroğlu doğma büyüme buralıdır.. İlk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu 1971 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisinden mezun olmuştur.

Yayın ve Çalışmalar Aynı yıl hesap uzman yardımcılığı sınavını kazanarak Maliye Bakanlığı’na giren Kemal Kılıçdaroğlu 1991 yılında, Bağ-Kur, 1992 yılında da SSK Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Kılıçdaroğlu 1999 yılında kendi isteği ile SSK Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

2002 yılında CHP’ye katılmıştır ve ilk defa 2002 Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 2. Bölge milletvekili olarak meclise girmiştir. Ardından 2007 Türkiye genel seçimlerinde de CHP milletvekili olarak meclise girmiştir.

2009 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş ve oyların %37’sini alarak ikinci sırada kalmıştır.

--------------------------------------

22 Mayıs 2010 tarihinden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı görevinde bulunan Kılıçdaroğlu bugüne kadar hiç bir seçimi kazanamamıştır. Kılıçdaroğlu son olarak kendisine yapılan saldırı ile gündeme gelmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleriyle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girdi.22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde de İstanbul’dan 23. dönem milletvekili seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a kadar adalet talebiyle yürüdü. Kılıçdaroğlu yürüyüş kararını, Berberoğlu’na yirmi beş yıl hapis cezası ve tutuklama kararı verilmesi sonrasında aldı. Yürüyüş, 15 Haziran 2017’de Ankara’da Güven Park’ta başlamış ve 9 Temmuz 2017’de Maltepe’de sonlandırılmıştır. 420 kilometrelik yolu 25 günde yürüyen Kılıçdaroğlu, yürüyüşün sonunda Maltepe’de bir miting de düzenledi.

27. dönem CHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu Biyografisi, Kemal Kılıçdaroğlu nereli? Siyasetçi Kemal Kılıçdaroğlu kaç yaşında?

YORUM YAP