John Bass Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
John Bass Kimdir?

John Bass Kimdir? 1964 senesinde New York, ABD’de dünyaya geldi. 1986 senesinde Syracuse Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamlayan Bass; Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO-Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı çalışmalarına katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

1964 senesinde New York, ABD’de dünyaya geldi. 1986 senesinde Syracuse Üniversitesi‘ndeki eğitimini tamamlayan Bass; Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO-Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı çalışmalarına katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

John Bass Kimdir?

1964 senesinde New York, ABD’de dünyaya geldi. 1986 senesinde Syracuse Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamlayan Bass; Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO-Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı çalışmalarına katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

--------------------------------------

2009-12 yılları arasında Gürcistan’da ABD Büyükelçisi olarak görev yapan Bass, ABD Başkanı Barack Obama tarafından ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde göreve atandı. FETÖ imamları Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük ile 7 kez telefonda görüşen ve 15 Temmuz sonrası firari Adil Öksüz’ü de arattığı deşifre olan ABD Büyükelçisi John Bass, kirli sırlarıyla birlikte Afganistan’a atandı.

John Bass Kimdir?

Buradaki görevi biten ve Büyükelçiliğe Afganistan’da devam edecek olan Bass, 10 Ekim 2017 tarihinde bir veda yemeği düzenledi ve yemeğe siyaset, bürokrasi ve askeri dünyasından isimleri de çağırdı. Yemeğe davetli olan isimlerin hiçbiri, FETÖ imamlarıyla ilişkisi açığa çıkan Bass’ın davetine icabet etmedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass dün gece Çankaya’daki büyükelçilik konutunda bir veda daveti verdi. Davete siyaset, asker ve bürokrasi dünyasından kimse katılmadı. Sadece iktidar cephesinden değil muhalif siyasetçilerden de kimse davete icabet etmedi.

John Bass Biyografisi, John Bass nereli? ABD ‘nin Türkiye Büyükelçisi John Bass kaç yaşında?

YORUM YAP