İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

İsmail Hakkı Ürün 1976 İstanbul doğumlu olan İsmail Hakkı, sırasıyla Trabzon, Konya, Malezya ve Almanya’da öğrenim gördü. Konya’da yaşadığı süre içerisinde Konya Anadolu Sahnesi’nde aktif olarak tiyatro ile ilgilendi, aynı zamanda profesyonel lisanslı sportif faaliyetlerde bulundu. İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

Türkiye’nin ilk yerel televizyon kanalı olan KonTV ‘nin de kurucu kadrosunda yer aldı, burada beş yıl çalıştı. Eğitimini aldığı uluslararası siyaset biliminin aksine kariyerini oyunculuk üzerine yönlendirdi ve bu alanda yurt dışında dahil olduğu projelerin yanı sıra pek çok ulusal projeye de imza atan İsmail Hakkı, halen çeşitli sinema ve televizyon yapımlarında yer almakta.

İngilizce, Almanca, Arapça, Boşnakça, Rusça ve Malay-Endonezya dilleri olmak üzere altı yabancı dili okuyup yazan ve konuşabilen oyuncu, bir çok dilde de oyunculuk yapmaktadır. Oyunculuk kariyerine Mihrali dizisiyle başlayan İsmail Hakkı Ürün, Mihrali, Bedel, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Gazi, Geniş Aile, Sakarya Fırat, Bir Yusuf Masalı, Son Çıkış, Kardeş Payı, Milat ve Cesur Yürek dizilerinde rol aldı.  İsmail Hakkı Ürün Kimdir

--------------------------------------

Sevilen oyuncu Recep İvedik, Dinle Neyden, Hür Adam, Sümela’nın Şifresi Temel, Uzun Hikaye, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bırakma Beni isimli sinema filmlerinde de oynadı.

Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2020 – Payitaht Abdülhamid (Eşref Aziz) (TV Dizisi)
2019 – Kuruluş Osman (Samsa) (TV Dizisi)
2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare (Mevlüt) (TV Dizisi)
2016 – Reis (İsmail) (Sinema Filmi)
2016 – Cesur Yürek (Hamza) (TV Dizisi)
2015 – Son Çıkış (TV Dizisi)
2015 – Milat (İbrahim Ketenci) (TV Dizisi)
2015 – Kardeş Payı (İstanbullu) (TV Dizisi)
2014 – Bir Yusuf Masalı (Mangal Hasan) (TV Dizisi)
2012 – Uzun Hikaye (Gazozcu Nurettin) (Sinema Filmi)
2012 – Moskova’nın Şifresi: Temel (Sinema Filmi)
2011 – Sümela’nın Şifresi:Temel (Valeri Abromoviç) (Sinema Filmi)
2010 – Hür Adam (Süleyman) (Sinema Filmi)

YORUM YAP