İsmail Demirci Kimdir?

Kimdir

İsmail Demirci Kimdir? 13 Kasım 1984 tarihinde Ankara doğmuştur. Sinema ve televizyon oyuncusudur. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Kurtlar Vadisi Pusu’da Erkan karakteri ile tanınmıştır.
İsmail Demirci’nin gözleri ve saçları kahverengidir. İsmail Demirci aslen Ankaralıdır. İsmail Demirci’nin sevgilisi ise ünlü oyuncu Hande Soral ile evlenmiştir.

İsmail Demirci Kimdir?

İsmail Demirci, 13 Kasım 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Üniversitede bilgisayar programcılığı okudu ve bilgisayar programcısı olarak mezun oldu. Konservatuvara girmeden önce çok başka işler yaptı.

Çocukluk yılları: Ailesinin isteği üzerine bilgisayar programcılığı okudu, ama gönlünde yatan aslan tiyatro olduğu için 23 yaşında tekrar sınavlara girerek hobisi olan oyunculuğu iş olarak seçti ve bu yola baş koydu. “Gazi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’nı bitirdim. Ve internet cafede çalışırken, hatta monitör silerken buldum kendimi. Ailem tatmin olsun diye hoşlanmadığım bir iş yaptım. Oyunculuksa, bütün gün bilgisayarın başında olduğum için bana kızan, halama ‘konservatuara hazırlanıyorum? diye söylediğim yalanla başladı. Ve sonunda konservatuara gerçekten hazırlanmaya başladım. İlk girişimde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandım. Aslında hobimi meslek olarak ve samimiyetle yapmaya çalışıyorum.”

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 4 yılda mezun oldu. 2017 yılında kendisi gibi oyuncu olan Hande Soral ile evlendi. Anne ve babasına da çok düşkün. “Çekirdek aile ilişkilerim çok kuvvetli. Annemi ve babamı, çok seviyorum. Onlara bir şey olursa çok üzülürüm.”

2012 yılında başrolündeNecati Şaşmaz’ın oynadığı “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisine girerek ‘Polat Alemdar’ın adamları arasındaki ‘Erkan’ı canlandırdı. Dizide Gürkan Uygun’un canlandırdığı Memati karekterini vurarak öldürdü. 2013 yılında “Ben Onu Çok Sevdim” adlı dizide Mehmet Aslantuğ, Birce Akalay, İdil Fırat, Şemsi İnkaya, Ege Aydan, Kerem Alışık gibi oyuncularla birlikte oynadı.

2014 yılının kasım ayında vizyona girecek “Tut Sözünü” adlı sinema filminde rol aldı. 2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu,İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Yurdaer Okur oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir