İsmail Baltacı Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İsmail Baltacı Kimdir?

İsmail Baltacı Kimdir? İlk ve ortaokulu Kars Sarıkamış’ta tamamladı. 1977’de Sarıkamış Lisesinden mezun oldu. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü okudu.

Sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Eğitim Yönetim ve Denetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. Gümüşhane, Malatya, Kars ve İstanbul da çeşitli okullarda Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı, Okul Müdürlüğü yaptı.

İstanbul Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunmuştur.

İsmail Baltacı; Bizim kuşağın öğrencilik döneminde yokluk ve yoksulluk ülke genelini etkilediği gibi tüm eğitim camiasını, velileri ve biz öğrencileri imkânsızlıklarla başarıyı yakalama zorunda bırakırdı.

En doğal ders gereçlerinin yanı sıra kitap kaynağına ve bilgiye ulaşmamızda çok zordu. Ama bütün bunlara rağmen öğretmene ve eğitime büyük değer verirdik. Şahsım hiç sınıf tekrarı yapmayan orta düzeyli bir öğrenciydim.

--------------------------------------

İsmail Baltacı Kimdir

Günümüz öğrencileri ülkenin, dünyanın ve teknolojinin gelişimine paralel olarak çok büyük imkânlara sahip özellikle bilgisayar teknolojisini öğrenme amaçlı kullanabilen öğrenciler en yüksek seviyeye erişebilirler.

Ancak günümüz çocuklarında tespit ettiğim geleceğe yönelik planlama ve sorumluluk duygusunun eksik olduğudur. Bunu yanı sıra zekâ seviyelerinin bizim kuşaktan çok daha ileri olduğu muhakkaktır. Öğrencilerimizden aile bağlarını korumalarını ülke değerlerini yani milletimize mahsus değerleri korumaları önemli bir tavsiyemdir.

İsmail Baltacı Kimdir?

İsmail Baltacı Biyografisi, İsmail Baltacı nereli? İsmail Baltacı kaç yaşında?

 

 

 

YORUM YAP