İpek Karapınar Kimdir?

İpek Karapınar Kimdir? 1 Ocak 1984 İstanbul doğumludur. Başarılı oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimi almıştır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İpek Karapınar Kimdir?

İpek Karapınar Kimdir? Funda İpek Karapınar, 1 Ocak 1984 İstanbul doğumludur. Başarılı oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimi almıştır.

Ekranların izlenme rekoru kıran dizisi Kırgın Çiçekler’de Feride karakterini canlandıran İpek Karapınar kimdir? Güzel oyuncu hakkında nereli, kaç yaşında, hangi dizi ve filmlerde rol aldı gibi merak edilenler için haberimize göz atabilirsiniz.

Tam adıyla Funda İpek Karapınar, 1 Ocak 1984 İstanbul doğumludur. Başarılı oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimi almıştır. TÜRVAK’da sinema eğitimi almıştır.

Birçok dizide rol alan oyuncu ilk olarak Hatırla Sevgilisi dizisinde rol almıştır. Küçük Sırlar dizisi ile tanınan güzel oyuncu şimdilerde ATV’de yayınlanan Kırgın Çiçekler’de rol almaktadır.

İpek Karapınar dizi dünyasına Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar gibi dizilerde üstlendiği roller ile giriş yapmış olsa da asıl çıkışını Köprü dizisinde üstlendiği rol ile sağlamıştır.

--------------------------------------

Köprü dizisinde gösterdiği performans ile büyük beğeni toplayan ve sonrasında pek çok teklif alan oyuncu popüler yapımlarda yer alma başarısını göstermiştir. İpek Karapınar kimdir?

Köprü dizisinden sonra Küçük Sırlar dizisinde Arzu karakterine hayat vermeye başlayan Karapınar, Ustura Kemal dizisinde Nihal, Talih Kuşu dizisinde Cansu, Adını Kalbime Yazdım dizisinde Leyla, Hayat Yolunda dizisinde Yelda Güçlü, Kırgın Çiçekler dizisinde Feride karakterlerini canlandırmıştır.

Oyuncu son dönemde daha çok dizi odaklı projeler ile gündeme gelmekte ve önemli yapımlarda yer almaktadır.

İpek Karapınar, Destan dizisindeki Çolpan karakteri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Kırgın Çiçekler gibi projelerde rol alan İpek Karapınar, Destan dizisinde Çolpan karakteri ile izleyici ile buluştu. Peki, İpek Karapınar kimdir?

Rol Aldığı Diziler

Hatırla Sevgili
Kurtlar Vadisi Pusu
Zehirli Sarmaşık
Doludizgin Yıllar
Köprü
Küçük Sırlar
Ustura Kemal
Talih Kuşu
Adını Kalbime Yazdım
Hayat Yolunda
Kırgın Çiçekler
Nöbet
Destan

YORUM YAP