İlayda Akdoğan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İlayda Akdoğan Kimdir?

İlayda Akdoğan Kimdir? 1998 yılında İstanbul’da doğan İlayda Akdoğan, oyunculuğa çocukluktan başlayanlardan. Annesinin bebeklik fotoğrafını bir dergiye göndermesiyle yapımcıların dikkatini çeken genç oyuncunun ilk rolü 2014 yılı yapımı En İyi Arkadaşım dizisinde olmuştur.

Oyuncu İlayda Akdoğan, yengeç burcudur. İlayda Akdoğan boy kilo 1.70 ve 54’tür. İlayda Akdoğan üniversitede sinema eğitimi alıyor. Son zamanlarda İlayda Akdoğan Dolunay adlı diziyle daha popüler hale geldi.

Üniversite’de oyunculuk ya da Sosyoloji eğitimi almak istediğini söyleyen İlayda Akdoğan bu sektöre henüz 6 yaşındayken girmiştir. İlk Dizisi En İyi Arkadaşım; 2004 yılı çocuk dizilerinden olan Hamdi Alkan yapımı En İyi Arkadaşım’ da rol almıştır. Daha sonra; Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Oyunbozan, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi çeşitli dizide oynamıştır. İlayda Akdoğan Kimdir

İlayda Akdoğan Kimdir?

Dolunay’da Asuman Rolüyle; 2017 yaz dizilerinden sevilen yapımlar arasına giren başrolünü Can Yaman, Özge Gürel gibi isimlerin üstlendiği Dolunay’da rol almaktadır. Dizide Özge Gürel’in hayat verdiği Nazlı rolünün kız kardeşi olan asi ve yaramaz Asuman’ı canlandırmaktadır.

2015 yılı yapımı Mustang ile dünya çapında tanınmıştır.  Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven’in üstlendiği ve çekimleri Kastamonu İnebolu ilçesinde tamamlanan Mustang filmiyle tanınmıştır. Film Cannes Film Festivali’nde birinciliğe aday gösterilmiştir.

Güzel oyuncunun annesi bebeklik fotoğraflarını bir dergiye göndermesiyle oyunculuk serüveni başlamıştır. En İyi Arkadaşım dizisi ile televizyon dünyasına adım atmıştır.

Saçlarımda boya olup olmadığı hakkında çok soru geliyor. Benim saçlarım tamamen doğal ve herhangi bir uygulama yaptırmadım. Fakat eğer benim gibi bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız brush light uygulaması yaptırabilirsiniz. 

Saçlarınıza çok fazla ısıl işlem uygulamamanızı ve düzenli olarak saç maskesi yapmanızı tavsiye ederim. Saçları ısıdan korumak için Toni&Guy Hair Protection Mist kullanabilirsiniz. Sülfat, paraben ve silikon içeren şampuanlar ve saç ürünleri kullanmıyorum. Down Under Nude Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Nemlendirici Saç Bakım Şampuanı’nı kullanıyorum ya da Siveno Yüzde 100 Doğal Şampuanı kullanıyorum.

OYNADIĞI DİZİLER

En iyi arkadaşım(2004)
Afacanlar kampı(2005)
Bez bebek(2007)
Sevgili dünürüm(2007)
Mustang(2015)
Oyunbozan(2016)
Umuda kelepçe vurulmaz(2016)
Dolunay(2017)