İdris Güllüce Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

İdris Güllüce nereli? Siyasetçi İdris Güllüce kaç yaşında? 1980-84 yılları arasında, yurtdışında uluslararası bir firmada mühendis olarak çalıştı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İdris Güllüce Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

İdris Güllüce Kimdir? 11 Şubat 1950’de Erzurum Hasankale’de doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Sıddıka’dır. İnşaat Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünü bitirdi.

İdris Güllüce, 11 Şubat 1950’de Erzurum Hasankale’de doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Sıddıka’dır. İnşaat Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünü bitirdi.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Kartal Belediye Meclis Üyesi, 3 dönem Tuzla Belediye Başkanı, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili olarak görev yaptı.

Üç dönemlik Tuzla Belediye Başkanlığından sonra; 28 Mart 2004’ten 8 Mayıs 2007′e kadar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 1.Başkan Vekili olarak hizmetine devam etti. İdris Güllüce Kimdir?

--------------------------------------

8 Mayıs 2007′de, yerelden edindiği tecrübeleri Türkiye’ye aktarmak düşüncesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis I. Başkan Vekilliği görevinden istifa ederek Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

İdris Güllüce Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

İdris Güllüce Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

22 Temmuz 2007 de Adalet ve Kalkınma Partisinden İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi. TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı. 12 Haziran 2011 de Adalet ve Kalkınma Partisinden 2. defa İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi.

23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Deprem Araştırma Komisyonu Başkanlığı, 24. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı yaptı.

2013’te Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. İngilizce ve Arapça bilen Güllüce, evli ve 5 çocuk babasıdır.

YORUM YAP