Hilal Altınbilek Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hilal Altınbilek Kimdir?

Hilal Altınbilek Kimdir? 21 Ocak 1991 İzmir doğumludur. Türk-Hırvat tiyatro ve televizyon dizisi oyuncusudur. Hilal Altınbilek ilkokul hayatından itibaren tiyatro oyunculuğuna başlayan, İzmir’de Çağdaş Drama Topluluğu’nda Ali Haydar Elçığ’dan eğitim almıştır. Aldığı bu oyunculuk eğitimin ardından, 2009 ve 2010 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi aldı.

Hilal Altınbilek  Biyografisi, 21 Ocak 1991 İzmir doğumludur. Türk-Hırvat tiyatro ve televizyon dizisi oyuncusudur. Hilal Altınbilek ilkokul hayatından itibaren tiyatro oyunculuğuna başlayan, İzmir’de Çağdaş Drama Topluluğu’nda Ali Haydar Elçığ’dan eğitim almıştır. Aldığı bu oyunculuk eğitimin ardından, 2009 ve 2010 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi aldı.

Televizyon dizisi oyuncusu olarak ilk defa Fox televizyon kanalında yayınlanan “Derin Sular” isimli dizide İrem rolünü canlandırmıştır. Canlandırdığı bu rol ile tanınır olan Altınbilek, daha sonra 2013 yılında Fox televizyon kanalında gösterime giren “Karagül” isimli televizyon dizisinde Özlem Şanverdi rolünü oynadı. Hilal Altınbilek Kimdir?

--------------------------------------

Rol adlığı dizilerde gösterdiği performansları ile eleştirmenler tarafından olumlu tepkiler alan oyuncu, aldığı eğitimlerin hakkını en güzel şekilde vermektedir. Oyunculuğa başladığı dönemde dizilerde yer alan oyuncuların önüne geçerek başarısını göstermiştir. Oyuncular arasında dikkat çeken isim haline gelmiştir.

Hilal Altınbilek Kimdir?

Oyunculukta gelecek yeni projelerde yer alması beklenen güzel oyuncu İstanbul’da yaşamaktadır. Şimdiler de Fox tv kanalının Cuma akşamları aksiyon, dram,heyecan dolu sahneleri ile seyirciyi ekran başına kilitleyen Karagül dizisinde Özlem Şamverdi karakterini oynamıştır.

HİLAL ALTINBİLEK FİLMOGRAFİSİ

Bir Zamanlar Çukurova – 2018- (Züleyha Yaman)
Çocuklar Sana Emanet – 2018 (Film) (Yeşim)
Hayatımın Aşkı – 2016 (Nil)
Karagül – 2013-2016 (Özlem)
Derin Sular – 2011 (İrem)

Hilal Altınbilek Biyografisi, Hilal Altınbilek nereli? Hilal Altınbilek hangi dizilerde oynadı? Hilal Altınbilek kaç yaşında?

YORUM YAP