Hande Karacasu kimdir? Kaç yaşında, mesleği ne?

Hande Karacasu kimdir? 1983 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi İ.İ.B.F Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hande Karacasu kimdir? Kaç yaşında, mesleği ne?

Hande Karacasu kimdir? 1983 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi İ.İ.B.F Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur.

Hakkında fazla bilgi bulunmayan Hande Karacasu’dan videoyu hazırlamasını isteyen kişinin kendisi olduğunu ifade eden Ümit Özdağ da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hande Karacasu kimdir?

Twitter’da 54 bin takipçisi bulunan Hande Karacasu, Spiker ve Siyasal iletişimcidir.

Türkiye’deki sığınmacıları ve düzensiz göçmenleri konu alan “Sessiz İstila” isimli kısa filmle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. EGM’den yapılan açıklamada, mültecilerle ilgili bazı bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan siyasal iletişimci ve spiker Hande Karacasu Sakarya’da gözaltına alındı.

SAKARYA’DAKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Egm’den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtildi.

--------------------------------------

Çalışmalar kapsamında, Youtube‘de “Sessiz İstila” başlıklı kısa filmin yayınlandığı belirlenerek video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı tespit edilen Hande Karacasu’nun Sakarya’da yakalandığı bildirildi.

PROVOKATİF PAYLAŞIM YAPAN ŞAHIS DA GÖZALTINDA

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu belirlenen, “Militer Doktrin@militerdoktrin1” rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D’nin de İstanbul’da yakalandığı ifade edildi.

Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

Hande Karacasu kimdir

Sessiz İstila Nedir?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden filmle ilgili olarak sık sık paylaşımlarda bulunan Karasu, film yayınlanmadan kendisine tehdit ve dava açmaya yönelik girişimlerde bulunduğunu iddia etti. Hande Karacasu’nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Sessiz İstila” filmi yayınlanmadan tehditler, dava açmaya teşebbüsler…. Gök girsin kızıl çıksın! Yayınlayacağım!”

“Sessiz İstila” filmi yayınlanmadan tehditler, dava açmaya teşebbüsler….
Gök girsin kızıl çıksın!
Yayınlayacağım!

YORUM YAP