Hande Ataizi kimdir? Hande Ataizi kaç yaşında, nereli?

Hande Ataizi (d. 2 Eylül 1973, Bursa), Türk oyuncu ve sunucudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1996 yılında oynadığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle başlamış olup ünlenmiştir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hande Ataizi kimdir? Hande Ataizi kaç yaşında, nereli?

Hande Ataizi Kimdir? 2 Eylül 1973 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Hande Ataizi’nin öz babası Mehmet Ali Ataizi bir mimar, annesi Nermin Çelen ise Uludağ Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde profesördür.

Hande Ataizi Biyografisi, Hande Ataizi nereli? Hande Ataizi kaç yaşında?

Hande Ataizi nerede ve ne zaman dünyaya geldi, eğitimi ve kariyerinde hangi çalışmaları gerçekleştirdi? Hande Ataizi’nin hayatı

Hande Ataizi kaç yaşında?

Hande Ataizi, 2 Eylül 1973 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Hande Ataizi babası ne iş yapıyor?

Ankara’da serbest mimar olarak çalışan Mehmet Ali Ataizi’nin, ünlü oyuncunun öz babası olduğu biliniyor. Annesi Nermin Çelen ise Uludağ Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde profesördür.

Üç yaşındayken annesiyle babası ayrılır. Üç yaşından beri Hande’nin üvey babası olan Hadi Çelen, Bursa’da inşaat mühendisidir. Üvey babasından olan Sinan adında kardeşi vardır.

İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Profesyonel oyunculuğa Kenter Tiyatrosunda başlayıp 3 yıl devam etmiştir. Bu arada Yeşilçam’la tanışmış. Ardından özel TV kanallarından gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir.

--------------------------------------

Hande Ataizi Kimdir?

Sinemaya 1996 yılında oynadığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle başlamış olup ünlenmiştir. Bu filmdeki rolüyle ‘Altın Portakal’ almıştır.

Hande Ataizi kimdir?

Sinema ve dizilerdeki oyunculuğunun yanısıra pek çok televizyon programının da sunuculuğunu yapmıştır. Hande Ataizi, Cem Davran’la birlikte pek çok dizi, film ve şov programı projesinde yer almış sanat dünyasının önemli ikililerinden olmuşlardır.

Hande Ataizi kaç kere evlendi?

Hande Ataizi, 1.evliliği: 4 Ağustos 2004 tarihinde Fethi Pekin ile 24 saat süren bir evlilik yapmıştır. 2.evliliği:8 Eylül 2012 tarihinde Amerikalı gazeteci Benjamin Harvey ile evlenmiştir

Hande Ataizi de estetik var mı?

Hande Ataizi İlk 1997 yılında göğüslerine slikon koydurdu. Bir yıl sonra da burnunu estetik operasyonla düzelttirdi.

Hande Ataizi dizi ve programları

  • 2013 – Altındağlı
  • 2015 – Hayat Mucizelere Gebe
  • 2021 – Alya Vol 1 -Leman -Dizi
  • 2021 – Camdaki Kız

YORUM YAP