Haki Aras Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Haki Aras Kimdir?

Haki Aras Kimdir? 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Ardahanlı Haki Aras, bir çocuk babasıydı. Serbest meslekle uğraşan 47 yaşındaki Haki Aras, darbe girişimini haber alır almaz meydanlara çıktı. Vatan Caddesi’nde darbeci askerlere karşı direnen Aras, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının hainler tarafından ele geçirildiği haberi üzerine Saraçhane’ye geldi. Burada darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit düştü.

Haki Aras, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Ardahanlı Haki Aras, bir çocuk babasıydı. Serbest meslekle uğraşan 47 yaşındaki Haki Aras, darbe girişimini haber alır almaz meydanlara çıktı. Vatan Caddesi’nde darbeci askerlere karşı direnen Aras, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının hainler tarafından ele geçirildiği haberi üzerine Saraçhane’ye geldi. Burada darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit düştü.

--------------------------------------

8 yaşında bir kız çocuğuna sahip olan Aras, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine gece 01.30’da dışarı çıktı. Vatan Caddesi’ne giden Aras, çektiği son video kaydında “Bu askerler bizim askerlerimiz olamaz. Bunlar üzerimize ateş ediyorlar” demişti. Haki Aras Kimdir?

Kardeşi Emrah Aras gece 00.00’da abisi Haki Aras’ı arayarak, “Sen rahatsızsın dışarı çıkma. Ben çıkıyorum” dedi. Fakat Haki Aras, “Onlar bir kaç tane çapulcu. Bu vatanı yıkamazlar, bu devleti bölemezler” dedi.

Haki Aras Kimdir?

Kardeşi ile konuşması sonlanmasının ardından iki kardeş darbecilere karşı durmak için sokağa çıktı. Arkadaşlarını da toplayarak Vatan caddesine gelen Aras, cuntacı askerlerin belediye binasını ele geçirdiği haberine aldı. Bunun üzerine Saraçhane’ye doğru yöneldi. Burada hainlerin açtığı ateş sonucu şehit düştü.

15 Temmuz şehidi Hakkı Aras, Altınşehir Meydan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Haki Aras Biyografisi, Haki Aras nereli? Haki Aras kaç yaşında?

YORUM YAP