Hakan Özoğuz Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hakan Özoğuz Kimdir?

Hakan Özoğuz Kimdir? 1976 yılında İstanbul Fenerbahçe’de dünyaya gelmiştir. Hakan Özoğuz aslen Gaziantep’lidir. Açıköğretim Fakültesi mezunu Özoğuz 15’li yaşlarda gitar çalmaya başlamış ve Athena Grubu Gökhan özoğuz yani kardeşi ile birlikte aynı grupta yer almaktadır. Müziğin yanı sıra oyunculuk ille de ilgilenen Hakan Özoğuz 1996 yılında Tatlı Kaçıklar dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2015 yılında ise O Ses Türkiye yarışmasında Gökhan Özoğuz ile birlikte jüri olarak görev yapmaktadır.

1976 yılında İstanbul Fenerbahçe’de dünyaya gelmiştir. Hakan Özoğuz aslen Gaziantep’lidir.  Açıköğretim Fakültesi mezunu Özoğuz 15’li yaşlarda gitar çalmaya başlamış ve Athena Grubu Gökhan özoğuz yani kardeşi ile birlikte aynı grupta yer almaktadır. Müziğin yanı sıra oyunculuk ille de ilgilenen Hakan Özoğuz 1996 yılında Tatlı Kaçıklar dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2015 yılında ise O Ses Türkiye yarışmasında Gökhan Özoğuz ile birlikte jüri olarak görev yapmaktadır.

--------------------------------------

Hakan Özoğuz Kimdir?

2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu. 2006 yılında ikiz kardeşi ile 4 yıllığına müzik eğitimi için Londra’ya gittiler. Futbol taraftarlarının tezahüratı haline gelen ‘Holigan’ ‘ın ardından Athena dördüncü video klibini ‘Tarlaya Ektim Soğan’ adlı şarkıya çekti.

Hakan Özoğuz Kimdir?

Holigan albümünün aynı isimli şarkısı futbol maçlarının değişmez sloganı oldu. A Milli Basketbol takımımız için yaptığı “12 Dev Adam” şarkısı ise basketbol takımının sembol şarkısıdır. Grup asıl başarısını 2000’li yıllarda sağladı ve Tam Zamanı Şimdi adını verdikleri albümden birçok hit çıkarmayı başardı. “Palavra”, “Macera”, “Aşk Meşk Yok” teker teker dilden dile dolaşmaya başladı.

Hakan Özoğuz Biyografisi, Hakan Özoğuz nereli? Müzisyen Hakan Özoğuz kaç yaşında?

YORUM YAP