Gökhan Alkan Kimdir?

Kimdir

Gökhan Alkan Kimdir? 08 Aralık 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gökhan Alkan, soyu göçmen bir aileden gelmektedir. Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolojilerinde tamamlayan genç oyuncu ardından Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret-Pazarlama ön lisans bölümüne devam etmiş ve mezun olmuştur. Oyunculuğa olan merakı lise yıllarına dayanmaktadır. Lise ve üniversite yıllarında amatör tiyatro gruplarında yer alan Gökhan Alkan üniversite sonrasında kariyer çizgisini tamamen oyunculuk üzerine çizmiştir.

MSM Actor Studio bünyesinde oyunculuk eğitimi alan Alkan daha sonra Müjdat Gezen Tiyatrosuna girmiş ve 2 sezon oyunculuk yapmıştır. Bu eğitim ve deneyimler sonrası arkadaşlarıyla birlikte kendi tiyatrolarını kurmuşlardır.

Oyunculuğun yanında farklı uğraşları da olan yetenekli oyuncu ayrıca müzikle de ilgilenmektedir. Farklı mekânlarda canlı müzik performansı sergileyen Gökhan Alkan ilerde profesyonel anlamda şan ve solfej eğitimi alarak albüm yapma fikrine de sahiptir. Bunların yanında şiir, güfte ve seslendirme çalışmaları da vardır. Fiziğine ve sağlığına önem veren genç oyuncu profesyonel olarak spor yapmaktadır.
İlk olarak Muhteşem Yüzyıl’da…

Profesyonel anlamda ilk televizyon deneyimi 2011 yılında yayınlanan ve büyük ses getiren bir proje olan Muhteşem Yüzyıl ile olmuştur. Kadroya konuk oyuncu olarak birkaç bölümlüğüne katılan oyuncu ardından pek çok dizide başrol olmaya başlamıştır.

Kocamın Ailesi’nde canlandırdığı “Tarık” rolüyle ve sonrasında Seviyor Sevmiyor dizisindeki performansıyla herkesçe tanınan bir oyuncu oldu. 2014 yılında Kocamın Ailesi dizisi kadrosunda başrol oynamıştır. Sevilen bir aile dizisi olarak dikkat çeken bu projede Seray Kaya ile başrolü paylaşmıştır. Döneminde çok sevilen bu proje ile ünü tüm Türkiye’ye yayılmıştır.

Dizilere hız kesmeden devam eden Gökhan Alkan, 2016 yılında yeni bir kore uyarlaması dizi projesiyle karşımıza çıktı. Seyirciler tarafından çok sevilen Seviyor Sevmiyor’ da Yiğit Balcı rolünde gösterdiği başarılı performansla Güney Kore’nin en prestijli ödüllerinden APAN Drama Ödül Töreninde, Asya Pasifik özel ödülüne sahip oldu.

Kalp Atışı’nda başarılı Doktor Ali Asaf rolüyle, Şimdiden en çok sevilen yaz dizileri arasına giren Kalp Atışında Ali Asaf rolüyle karşımıza çıkan oyuncu başrolü Öykü Karayel ile paylaşıyor.

Ödülleri:

-Defne’nin Bir Mevsimi filmindeki rolüyle 9. Montreal Türk Filmleri Şenliği’nde En İyi Film ödülüne layık görüldü.

-2016 yılında Güney Kore’nin en prestijli ödüllerinden olan APAN (Asia Pasific Actors Network) Drama Ödül töreninde Asya Pasifik özel ödülünün sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir