Furkan Palalı Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Furkan Palalı Kimdir?

Furkan Palalı Kimdir? 27 Ekim 1986 Konya doğumlu. Oyunculuk ve mankenlik yaptı. 2011 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurdu.

Furkan Palalı Kimdir?

Fakat 2010′dan beri yer aldığı birçok ulusal ve uluslararası defilede ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken oldu.

Eğitimi; Orta okulu Konya Özel Diltaş Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olan Palalı, üniversite öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ankara’da aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitimi, Tuncay Özinel’ den aldığı tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter’den aldığı karakter oyunculuğu eğitimleri de olan Palalı; halen Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.

Konya’da okuduğu sıralarda o sıralar Türkiye Basketbol Birinci Liginde mücadele eden Kombassan Konyaspor’un altyapısında basketbol kariyerine başlayan Palalı, aynı kulüpte 7 yıl top koşturduktan sonra 2000 yılında Tofaş kulübü Konya şubesine transfer oldu. Burada da 2 yıl süren başarılı mücadelesinden sonra üniversite kariyerine devam etmek amacıyla basketbola veda etti.

--------------------------------------

 

Furkan Palalı üniversite dönemi boyunca arkadaşlarının desteği ve Ankara’da bir model ajansında çalışan bir arkadaşının vasıtasıyla okul döneminde kayıt olduğu Ankara merkezli bir ajansta modellik kariyerine başlamıştır. Üniversite’den mezun olduktan sonra da İstanbul’dan gelen teklifleri değerlendirmiş ve Selin Boronkay – S Management ile 2010 yılında sözleşme imzalamıştır.

1,5 yıl bu ajansta çeşitli organizasyonlarda yer alan ve birçok defile ve katalog çekimi yapan Palalı aynı zamanda tek hedefi olan Best Model yarışması için çalıştı. Sonra, 2011 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Böylece aynı yıl içerisinde Best Model of the World’e katılmaya hak kazandı. Ardından katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan Palalı, artık uluslararası camiada da tanınan bir isim oldu.

OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

DİZİLER

2010- Küçük Sırlar- Aras Yardımcı Oyuncu
2010 -Adını Feriha Koydum -Model Konuk Oyuncu
2012 -Hayat Devam Ediyor- Giray Yardımcı Oyuncu
2013 -Son Yaz -Arif Başrol Oyuncusu
2013 -Aşk Emek İster -Demir Başrol Oyuncusu
2014 -Kızılelma -Murad Altay Başrol Oyuncusu
2015 -Son Çıkış- Kenan Başrol Oyuncusu
2016 -No 309 -Onur Sarıhan Başrol Oyuncusu
2019- Benim Tatlı Yalanım -Nejat Yılmaz Başrol Oyuncusu
2020- Bir Zamanlar Çukurova-Fikret Fekeli Başrol Oyuncusu

FİLMLER

2016 Somuncu Baba Aşkın Sırrı – Somuncu Baba – Başrol Oyuncusu
2017 Direniş Karatay – Mevlana – Başrol Oyuncusu

Furkan Palalı Biyografisi, Furkan Palalı nereli? Furkan Palalı hangi dizilerde oynadı? Furkan Palalı kaç yaşında?

YORUM YAP