Feyzullah Kıyıklık Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Feyzullah Kıyıklık Kimdir?

Feyzullah Kıyıklık Kimdir? 15 Mart 1949 tarihinde Çorum’da dünyaya geldi. Babasının adı Rüşdü, annesinin adı ise Halime’dir. Üniversite eğitimini İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

*Feyzullah Kıyıklık’nın kronolojik sıraya göre yer aldığı görevler şunlardır;

-1971-1972 yıllarında Beyoğlu Müftülüğünde memur,

-1972-1974 yıllarında Safranbolu Lisesin’de öğretmenlik,

-1974-1982 yıllarında Galatasaray Lisesi’nde öğretmenlik ve serbest avukatlık,

1983 yılında Refah Partisi İstanbul İl Yönetiminde görev alarak aktif siyasete hayatına atıldı. 1983-1991 yıllarında serbest avukat, Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

İyi düzeyde Arapça, orta düzeyde İngilizce ve Farsça bilen Feyzullah Kıyıklık, 23 ve 24. Dönemde AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi.

AK Parti Milletvekilliği döneminde icra ettiği görevler;

1)TBMM İç içişleri Komisyonu Üyeliği,

2)Başkan Vekilliği ve Başkanlığı,

3)TBMM Meclis Çevre Komisyonu Üyeliği,

4)TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu üyeliği,

5)AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı,

6)AK Parti Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı.

1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak Bağcılar ilçesinde seçimleri kazandı.

--------------------------------------

İlk Belediye Başkanlığı görevine Bağcılar ilçesinde seçilerek, Marmara Belediyeler Birliğinde Üyesi ve Başkan Vekilliği görevi ile birlikte 15 yıl boyunca Bağcılar Belediye Başkanlığı görevini devam ettirdi. Feyzullah Kıyıklık Kimdir?

8 Mayıs 2007 tarihinde yaklaşık 15 yıl süren Belediye başkanlığı görevini istifa ederek sonlandırdı.22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Feyzullah Kıyıklık; Birlik Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, ÇEKVA, Hukukçular Derneği ve ÖNDER’in üyelik ve kuruculuklarında bulundu.

Feyzullah Kıyıklık Kimdir?

Feyzullah Kıyıklık Türkiye de bir ilki gerçekleştirdi. Katılımcı ve demokratik belediyecilik anlayışıyla çeşitli gönüllü meclisler ve kulüpleri oluşturdu. Bunların başında halkın dilek ve şikayetlerini bizzat yerinde dinlemek için Halk Meclisleri’ni kurdu.

Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi, Hanımlar Meclisi, Engelliler Meclisi, Çevre Kulübü ve İzci Kulübü diğer meclis ve kulüpler Kıyıklık’ın Türkiye genelinde yerel yönetimlerde gerçekleştirdiği ilkler arasındadır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, AK Parti İstanbul 3. Bölgeden 3. Sırada milletvekili adayı oldu. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliğinin Başkanvekilliği görevini yürüttü.

Feyzullah Kıyıklık Biyografisi, Feyzullah Kıyıklık nereli? siyasetçi Feyzullah Kıyıklık kaç yaşında?

YORUM YAP