Faruk Özlü Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Faruk Özlü Kimdir?

Faruk Özlü Kimdir? 1962 Düzce doğumlu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Düzce’de tamamladıktan sonra, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mühendislik Fakültesi’nden, 1986 yılında Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı üniversitede Makine Mühendisliği Bölümü Makine Teorisi ve Dinamiği Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan ÖZLÜ, Makine Dinamiği ve Mekanik Titreşimler konuları üzerinde çalıştı.

1986-87 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimini müteakip ’89 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Makine Yüksek Mühendisi oldu. ‘94 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Makine-Otomotiv Anabilim Dalı’nda ‘Taşıt Titreşimleri Analizi’ konulu tezi ile Doktor unvanını aldı.1987-1990 arasında Araştırma Görevlisi olarak görev yapan ÖZLÜ, 1990 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM)’nda Sözleşmeli Personel olarak göreve başladı. Zırhlı Muharebe Aracı ve Alt-Sistemleri Projelerinde çalışan ÖZLÜ, 1991-92 yılları arasında CASA firması Proje ve Mühendislik Bölümü’nde Mühendislik İş Eğitimi aldı ve aynı zamanda Teknik Monitör olarak görev yaptı.1993 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda Uzman statüsüne yükselen ÖZLÜ, 1994-99 yılları arasında Zırhlı Muharebe Aracı Projesi’nde Proje Müdürü olarak çalıştı. Faruk Özlü Kimdir?

--------------------------------------

1999-2001 yıllarında Kara Araçları, Elektronik Harp Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemleri, Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemleri projelerinden sorumlu Daire Başkanı olarak görev yapan ÖZLÜ, 2000 yılında İdari ve Mali İşler Müsteşar Yardımcılığına vekaleten atandı.2001 yılında Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Dr. Faruk ÖZLÜ, 2002 yılından itibaren Kara ve Deniz Araçları Havacılık ve Uzay, Elektronik Harp, Muhabere ve Bilgi Sistemleri, Roket, Füze ve Mühimmat projelerinden sorumlu Savunma Hizmetleri Müsteşar Yardımcısı ve 2008-2011 yılları arasında Kurumsal Yönetim Hizmetleri’nden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

Faruk Özlü Kimdir?

Dr. Faruk ÖZLÜ, yeni yapılanma altında Sistem Projeleri ve Lojistik’ten Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndaki görevine ilaveten Dr. Faruk ÖZLÜ, 2000-2002 yılları arasında Türk Uçak Sanayi A.Ş. (TUSAŞ), 2002-2008 yılları arasında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI) de yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili olarak görev yaptı. 2008 yılından itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yönetim şirketi HEAŞ’ın yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. Ak Parti‘den Düzce Milletvekili Aday Adayı oldu.28 Mart 2014 tarihinde Murad Bayar‘dan boşalan Savunma Sanayii Müsteşarlığına vekalet ediyor.Evli ve iki çocuk sahibi olan Dr. Faruk ÖZLÜ çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Faruk Özlü Biyografisi, Faruk Özlü nereli? Siyasetçi Faruk Özlü kaç yaşında?

YORUM YAP