Ezgi Şenler Kimdir?

Oyuncu Ezgi Şenler hayatı merak ediliyor. Peki Ezgi Şenler kimdir? Ezgi Şenler kaç yaşında? Ezgi Şenler aslen nereli? İşte Ezgi Şenler hakkında merak edilen hayatı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ezgi Şenler Kimdir?

Ezgi Şenler Kimdir? 28 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nde tamamlamıştır. 9 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Çocuk Balesi Bölümü’ne iki yıl eğitim almıştır.

11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü’ne girmeye hak kazanmıştır. 2016 yılında Kanal D’de yayınlanan Bodrum Masalı dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Ezgi Şenler Kimdir?

Annesi ev hanımı, babası muhasebeci tek çocuk. Birbirine saygılı, sevgi dolu, empati duygusu yüksek bir ailede büyüdü. “Evin tek çocuğuyum ve buna rağmen şımartılmadan ama el üstünde tutularak büyüdüm. Sanatın yaşam şekli olduğu bir aileyle iç içeydim. Baba tarafımda ailenin yarısı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda. Halalarımdan biri balerin, diğeri de tiyatrocu. Ben de üç yaşında bale eğitimine başladım. Profesyonel olarak çalışıp kazandığın ilk parayla kendime telefon aldım, geri kalanı da aileme verdim.

Ezgi Şenler Kimdir

--------------------------------------

Özellikle 16-18 yaş arası onlara çok çektirmiş olabilirim. Çok asiydim. Hatta annem o dönem beni psikoloğa götürmüştü ve psikoloğa iki sene boyunca rol yaptım. Hatta en sonunda bana, ‘Sorun sende değil, ailende’ demişti. İlk oyunculuk deneyimim, psikolog karşısındadır. Ve tabii aslında sorun bendeydi. Ergenlikten gelen bir asilik söz konusuydu. Tüm bunlara rağmen beni hiçbir zaman sıkmayan, hep özgür bırakan bir ailem oldu. Maddiyatla ömrüm boyunca onların değerini biçemem ama böyle bir jest yapmak gelmişti içimden.”

Kariyer planı: Bale eğitimi aldığı için bir dansçıyı canlandırmak yada bir balerinin sahne dışında kalan hayatını oynamak istiyor, Nejat İşler ile oynama hayalini ise ‘Bodrum Masalı’ dizisiyle gerçekleştirdi. “Sinema filmleri ve dizilerde hayranlıkla izledim onu. Oyuncu olmadan önce de ‘Keşke bir şekilde karşılaşsam’ dediğim biriydi ve Bodrum Masalı’na muazzam bir renk getirdi. Ben de iyi ki onu tanıdım ve onunla çalıştım. Rolleri ayırmıyorum. Oyuncuyum ve gelen rolü benimsemem gerekir. Ancak kötü, ters köşe yapacak bir karakter canlandırmak beni çok mutlu eder. Masum yüzün arkasındaki cadı Ezgi’yi çıkarmak isterim. Ankaralılığın getirdiği bir şey olsa gerek bu. Bir de Laz damarım vardır zaten.”

Ezgi Şenler, 1,68 metre boyunda, 55 kilo ve Kova burcudur.

EZGİ ŞENLER’İN ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER:

2021- Teşkilat ( Pınar) (TV Dizisi)
2019 – Canevim (Müjgan Haksever) (TV Dizisi)
2018 – Nefes Nefese (Mercan) (TV Dizisi)
2016 – Bodrum Masalı (Aslı) (TV Dizisi)

Ezgi Şenler biyografisi, Ezgi Şenler nereli ve kaç yaşında?

YORUM YAP