Eva Dedova Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Eva Dedova Kimdir?

Eva Dedova Kimdir? 22 Şubat 1992’de Kazakistan’da dünyaya geldi. Babası aslen Rus asıllıdır. Eva Dedova’nın çocukluğu Kazakistan’da Taldykorgan’da geçti. 1998 yılında anne ve babası boşanınca annesi ve kardeşi ile Türkiye’ye döndü.

Eva Dedova Kimdir?

Oyunculuğa ilgisi olan Eva Dedova bu alanda kendini geliştirerek ilk olarak Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı TV programında rol aldı. Daha sonra 2011 yılında Kavak Yelleri dizisine dahil oldu ve Öykü karakterini canlandırdı. 2012 yılında Yalan Dünya dizisinde kısa bir rol aldı.

2013 yılında vizyona giren Mahmut ile Meryem adlı sinema filminde Aras Bulut İynemli ile başrolü paylaştı. Eva Dedova 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde Tatya rolü ile izleyici karşısına çıktı. Eva Dedova Kimdir

--------------------------------------

Eva Dedova, bu akşam yayın hayatına başlayacak Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Victoria karakterine oynadı.

Daha sonra 2011 yılında Kavak Yelleri dizisine dahil oldu ve Öykü karakterini canlandırdı. 2012 yılında Yalan Dünya dizisinde kısa bir rol aldı. 2013’te Azeri yazar Elçin Efendiyefin aynı adlı romanından uyarlanan Mahmut ile Meryem filminde Aras Bulut İynemli ile başrolu paylaştı. Eva Dedova 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde Tatya rolü ile izleyici karşısına çıktı. Oyuncu şimdilerde Babam ve Ailesi dizisinde rol almaktadır. Spor yapmaktan gezmekten ve yeni yerler keşfetmeyi seviyor.

Eva Dedova Dizi ve Filmleri

2007-2011 – Kavak Yelleri
2013 – Mahmut ile Meryem
2014 – Kurt Seyit ve Şura
2016 – Babam ve Ailesi
2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare

YORUM YAP