Esra Kılıç Kimdir?

Destan dizisi, konusu ve oyuncularıyla araştırılan konular arasında yer alıyor. Mei Jin kelimesinin anlamı ve ne demek olduğunun yanı sıra Mei Jin in kim olduğu merak uyandırdı. Peki, Esra Kılıç kimdir? Destan dizisindeki Mei Jin kim, tarihte var mı? İşte Mei Jin i canlandıran Esra Kılıç hakkında bilgiler…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Esra Kılıç Kimdir?

Esra Kılıç Kimdir? 12 Mart 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’ nde lise öğrenimini tamamladı. Mutfak Sanatlari Akademisi ‘nde Profesyonel Aşçılık Eğitimi aldı.

Esra Kılıç kimdir? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Esra Kılıç, Destan dizisinde Mei Jin karakterine hayat veriyor. Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncu Kılıç, son olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde rol almıştır. Destan Mei Jin kimdir? Esra Kılıç kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde rol aldı?

Oyunculuğa ilgisi küçük yaşlarından itibaren başladı. Lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldıktan hemen sonra Uygun Adım Aşk adlı dizide Canan karakterini canlandırdı. Liseden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk bölümünü %100 burslu kazandı.

Esra Kılıç Kimdir?

12 Mart 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’ nde lise öğrenimini tamamladı. Mutfak Sanatlari Akademisi ‘nde Profesyonel Aşçılık Eğitimi aldı. Sonrasında Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk bölümünden 2016 senesinde mezun oldu.

Esra Kılıç Kimdir

Oyunculuğa ilgisi küçük yaşlarından itibaren başladı. Lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldıktan hemen sonra Uygun Adım Aşk adlı dizide Canan karakterini canlandırdı . Liseden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk bölümünü %100 burslu kazandı. Oyunculuk eğitimi devam ederken Çalıkuşu dizisinde Nadide karakterini canlandırdı. 2015 senesinde Orta oyuncular 2015 , Pera’daki Hayalet tiyatro oyununda Ahenk rolünde oynadı. 2016 senesinde mezun oldu. 2017’de Türkiye’nin en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden biri olan İçerde’de Fulya karakterini canlandırdı.

2020 Mart ayı itibarıyla Payitaht: Abdülhamid dizisinde Diana karakterini canlandırmaya başlamıştır.

Dizi

Destan (2021), Mei Jin
Payitaht: Abdülhamid (2020), Diana
İçerde (2017), Fulya
Seviyor Sevmiyor (2016), Vera
Çalıkuşu (2013-2014), Nadide
Uygun Adım Aşk (2009), Canan