Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Esra Bilgiç, 1992 yılında Ankara Yenimahalle’de doğdu. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkileri bölümünü kazandı. İlk projesi olan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisindeki Halime Sultan karakteri ile oyunculuk kariyerine başladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Esra Bilgiç Kimdir? 14 Ekim 1992 yılı Ankara doğumludur. Yaşının küçük olmasına rağmen oyunculuk alanındaki ustalığı herkesi hayrete düşürmektedir.

Esra Bilgiç Kaç Yaşında?

Oyuncu Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 yılında doğdu. 2024 yılı itibari ile 32 yaşındadır.

Esra Bilgiç ne mezunu?

Ankara Bilkent Üniversitesi mezunu olan Esra Bilgiç’in, oyunculuk kariyerinin başlangıcı Diriliş Ertuğrul dizisi ile oldu. Peki Esra Bilgiç biyografisi. Esra Bilgiç kaç yaşında?Oyuncu Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji okudu, sonrasında Bilkent’in Uluslarası İlişkiler Bölümüne başladı.

Esra Bilgiç boyu ve kilosu

1.77 boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Esra Bilgiç, Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunudur ancak mesleğini yapmak yerine diğer birçok kişide olduğu gibi oyuncu olmayı tercih etmiştir.

Moda tasarımı konusunda da faal olan güzel oyuncu izleyici karşısını ilk defa TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş dizisinde canlandırdığı Halime Hatun karakteri ile çıktı ve büyük beğeni aldı. Esra Bilgiç Kimdir?

Türk halkının kendisini sevmiş olmasından dolayı başarılı oyuncunun özellikle dizi yapımcılarının yeni gözdesi haline geldiği biliniyor.

Dizide Ertuğrul Gazi’nin eşi olan Halime’yi oynamaktadır. Güzel oyuncu popüler yaşama yeni dahil olan bir isim olduğundan dolayı kendisi hakkında sınırlı sayıda bilgi bulunmaktadır.

--------------------------------------

Oyunculuk kariyerindeki ilk rolü TRT1 ekranlarında yayınlanan, başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Hülya Darcan, Hande Subaşı gibi isimlerin yer aldığı Diriliş: Ertuğrul dizisidir.

Esra Bilgiç Kimdir

Esra Bilgiç Kimdir

Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç’in başrolünü paylaştığı Ramo saat 20.00’de izleyici ile buluşacak. Dizi gündem olurken Esra Bilgiç aramaları da artmış durumda. İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam eden genç oyuncu, ‘Ramo’da Sibel karakterini oynamıştır.

Esra Bilgiç hala evli mi?

2017 yılında Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile dünyaevine giren Bilgiç’in nikah şahitliğini Başkan Recep Tayyip Erdoğan üstlenmişti. 2 yıl Gökhan Tören ile evli kalan ünlü oyuncu 2019 yılında tek celsede boşandı.

Esra Bilgiç dizileri

2014-2018 -Diriliş Ertuğrul- Halime Hatun -Başrol
2018- Bir Umut Yeter (Derya)
2020-Ramo (Sibel) –
2021- Kanunsuz Topraklar -Gülfem Paşazade -BaşrolEsra Bilgiç Filmleri

2020 -Adanış Kutsal Kavga -Cemre Haznedar- Başrol

YORUM YAP