Ersan Şen Kimdir?

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Ersan Şen izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Ersan Şen kaç yaşında, nereli? Ersan Şen hayatı ve biyografisi! Ersan Şen kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ersan Şen Kimdir?

Ersan Şen Kimdir? 16 Temmuz 1966 yılı Nevşehir doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı, Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Senato Üyeliği ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Ersan Şen izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Ersan Şen kaç yaşında, nereli? Ersan Şen hayatı ve biyografisi!

Ersan Şen kimdir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatler çeken Ersan Şen hakkında araştırmalar yapılıyor. Ersan Şen kimdir? Ersan Şen kaç yaşında, nereli?

Ersan Şen Kimdir

Ersan Şen Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı, Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Senato Üyeliği ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

--------------------------------------

Şen; Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisansını, İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü’nde doktorasını tamamlamış, Doçentlik ile Profesörlüğü ise, Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanlarında olmak üzere İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı’nda elde etmiştir. Şen, 2004 yılından bu tarafa Profesör unvanı taşımaktadır.

Şen; İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlık mesleğine devam etmekte, ayrıca Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku derslerini vermektedir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini de yürüten Şen, İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi olarak da idari görevde bulunmuştur.

Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahip olan Şen’in, bu alanlarda yazılmış birçok kitap, makale ve çevirisi mevcuttur. Aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği üyesidir.

Ersan Şen, “Türk Ceza Hukuku Derneği” üyesidir. Ersan Şen, ayrıca Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku derslerini vermektedir.

Ersan Şen’in eşi Arife Şen’dir. Ersan Şen’in burcu yengeç burcudur.

Ersan Şen biyografisi, Ersan Şen kaç yaşında, nereli?

YORUM YAP