Erkan Meriç Kimdir?

Kimdir

Erkan Meriç Kimdir? 25 Temmuz 1986 Mersin doğumludur. Mersin Üniversitesi Elektronik Otomasyon Bölümü mezunudur. Uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynayan ve kalecilik yapan Erkan Meriç ayrıca voleybol, yüzme, basketbol, body building gibi spor dallarıyla da ilgilenmiştir.

Erkan Meriç, 25 Temmuz 1986 Mersin doğumludur. Mersin Üniversitesi Elektronik Otomasyon Bölümü mezunudur. Uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynayan ve kalecilik yapan Erkan Meriç ayrıca voleybol, yüzme, basketbol, body building gibi spor dallarıyla da ilgilenmiştir.

Üniversiteyi bitirdikten sonra mankenlik yapmaya başlamıştır. 2009 yılında düzenlenen Best Model of The Turkey yarışmasına katılmış ve bu yarışmada Türkiye’nin en iyi erkek modeli seçilmiştir.

Bu yarışmanın ardından Best Model of The World yarışmasına katılmış ve bu yarışmada da Dünya’nın en iyi erkek modeli unvanının sahibi olmuştur. Erkan Meriç modellikten sonra oyunculuğa da adım atmıştır. Ekranlarında yayınlanmakta olan “Adını Sen Koy” isimli dizide Ömer karakterini ile beğeni toplamıştır. Erkan Meriç Kimdir?

Modellikten Oyunculuğa

Kazandığı yarışmalarla adını duyuran Erkan Meriç;İstanbul’a yerleşerek hem modellik yapmaya hem de oyunculuk okuluna gitmeye başladı. 2012 yılında Star TV’de yayınlanan “Acayip Hikayeler” dizisiyle ilk kez ekran karşısına çıktı.Genç oyuncu Erkan Meriç,2014’te ATV’de yayınlanan “Beyaz Karanfil” dizisinde ve 2015 yılında yine ATV’de yayınlanan “Bedel” dizisinde rol aldı. 2016 yılında gösterime giren “İkimize Bir Dünya” filminin başrol oyuncusu olarak beyaz perdeye de ilk adımını atmış oldu. Erkan Meriç, aynı yıl TRT 1’de ekranlara gelen; Hazal Subaşı ile baş rollerini paylaştıkları “Adını Sen Koy” dizisindeki performansıyla yüksek başarı sağladı ve gönülleri fethetti. Sosyal medyada; “Adını Sen Koy Ömer”olarak anılan Erkan Meriç, hayran kitlesini de her geçen gün daha çok artırıyor.

Erkan Meriç için şimdiye kadar geçen kariyer yolculuğunun en parlak yılı 2016 oldu. Yine aynı yıl, TRT yapımı “Hayat Çizgisi Suriye” adlı sinema filminin baş rolünde de oynayan Erkan Meriç, devam eden dizisi ile önümüzdeki yıllarda da başarısından ve adından sıkça söz ettirecek.

Oyuncu Meriç, 2018 yılının başlarından beri Adını Sen Koy dizisindeki başrol arkadaşı Hazal Subaşı ile sevgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir