Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı Kimdir? 17 Aralık 1982 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu. Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı Kimdir? 17 Aralık 1982 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu. Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur.

Mimar Sinan Üniversitesi’ni bitiren başarılı oyuncu, Zenne filmindeki performansıyla 2011 yılında 48’inci Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Son olarak Cesur ve Güzel ile Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol alan Avcı, Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur’da Karakuzular’ın liderlerinden Çeto’yu canlandırıyor. Erkan Avcı, 1.74 metre boyunda, 75 kilo ve Oğlak burcudur.

Oyunculuğa nasıl başladı? Oyunculuğa Diyarbakır’da başladı. Uzun süre devlet tiyatrosunda figürasyonluk yaptı. Bir arkadaşıyla beraber tiyatro seçmelerine gitmesi ile oyunculuk serüveni de başladı. “çok sevdiğim bir arkadaşım vardı. Bir gün bana, ‘Erkan, tiyatro seçmesine tek gitmek istemiyorum.

Erkan Avcı Kimdir

Erkan Avcı Kimdir?

Beni götürür müsün?’ dedi. Gitmişken, ‘Ben de sınava gireyim’ dedim. Nazlı (Kar) seçilmedi, ben seçildim. Ben çok şanslı bir herifim. Ne istediysem, etrafımda o istediğim şeyin koşulu oluştu bir şekilde. Sonrasında Adana’ya gittim, Çukurova Üniversitesi’nde oyunculuk okudum. Bir süre sonra İstanbul’a gelmem gerektiğini düşündüm ve okuldan kaydımı sildirip, tekrar sınava girdim. Mimar Sinan Üniversitesi’ni kazandım.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına, 2006 yılında ‘Köprü’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Karadayı’ dizisinde canlandırdığı ‘Barut Necdet’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Merhamet, sevgi ve barışı çok önemsiyor. “Merhamet, sevgi, barış duygun yoksa, kendinle barışık değilsen, kötülük baskın gelir. Kötülüğün aktive olup olmamasını bu duygular sağlıyor. Kendinizi korumayla, çevrenizdeki ahlak kurallarını koruma arasında bir kapınız, kilidiniz yoksa, hayvsansal olarak saldırma ve cinsellik ortaya çıkıyor.

--------------------------------------

Ön defanslarınız yoksa kötülük çok çabuk aktive olabiliyor. Ön defansı yaratmak için eğitim, sevgi, merhamet duygusu, aile ve çevre koşullarına dönüp bakmak gerekiyor. Sahip olabildiklerimiz arttıkça, yoksunluk duygumuz da artıyor. Çünkü bir şeyler fazlalaştıkça ondan mahrumiyetin de artıyor. Bir telefon beş model çıkardığında, dördünden yoksunsan eksik hissediyorsun mesela.”

Bugüne kadar yer aldığı projeler, canlandırdığı karakterler ve beraber rol aldığı oyuncu arkadaşları yönünden kendisini şanslı hissediyor. “Eşcinseli de oynadım, kötü adamı da. Oyunculuk skalasını geliştirecek şey, değişik olanı oynamaktır zaten. Ben Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönettiği oyunda, bir dansözü de oynadım.

Bugüne kadar canlandırdığım rolleri yan yana koyduğunuz zaman enteresan bir şey çıkıyor gerçekten. ‘Can’da oynadığım karakter, ‘Uzun Hikaye’deki alkolik adam. Zenne’ oluş itibarıyla çok skalanın dışında bir karakterdi. Karadayı’daki Necdet ile de kötü adamı oynadım.. Ayrıca Osman Sınav’ın da bende katkısı çok büyüktür. Oyuncu yönetmen ilişkimiz, dostluğa dönüştü. Çok şey borçluyum ona.

Erkan Avcı’nın rol aldığı diziler ve filmler:

2020-2022 -Kuruluş Osman -Aya Nikola -Başrol
2019-2020 -Şampiyon- Zafer- Başrol Oyuncusu
2018 -Müslüm -Bahtiyar- Yardımcı Karakter
2018 – Çukur (Çeto) (TV Dizisi)
2017-2018 – Payitaht Abdülhamid (Fehim Paşa) (TV Dizisi)
2016 – Daha (Sinema Filmi)
2012 – Uzun Hikaye (Selami) (Sinema Filmi)
2013-2014 – Karadayı (Necdet) (TV Dizisi)
2011 – Zenne (Ahmet) (Sinema Filmi)
2011 – Gişe Memuru (Afar Şoför) (Sinema Filmi)
2011 – Can (Ali) (Sinema Filmi)
2010 – Vakit (Çoban) (Kısa Film)
2009 – 2012 – Sakarya Fırat (Ethem Tekintaş) (TV Dizisi)
2009 – Mukadderat (Bilen Adam, None, 2009)
2009 – Acemi Müezzin (Cemal) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Kurtlar Vadisi Pusu (Gürhan) (TV Dizisi)

Erkan Avcı kimdir? Erkan Avcı nereli ve kaç yaşında?

YORUM YAP